Ból brzucha po świętach

Jak pokonać ból brzucha? Masaż dla świątecznych łasuchów

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
25.12.2023 16:55

Święta to czas obfitości i tradycyjnego jedzenia. Nie wszystkie potrawy wpływają korzystnie na jelita oraz układ pokarmowy. Jak poradzić sobie ze wzdęciami i bólem brzucha?

Nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia są tradycyjne potrawy wigilijne. Według katolickich zwyczajów powinno być ich aż 12. Wiele osób podejmuje się spróbowania każdej z nich. To naprawdę sporo jedzenia. Biorąc pod uwagę, że większość dań nie należy do lekkostrawnych, można nabawić się niemałego bólu brzucha.

Świąteczny masaż brzucha

Tegoroczna kolacja Wigilijna za nami. Pierwsza fala pysznego jedzenia trafiła do brzuchów uczestników biesiad. Niestety prawdopodobnie u części osób pojawiły się już dolegliwości trawienne. Problemy z brzuchem są skutkiem ciężkostrawnych potraw oraz przede wszystkim zbyt dużej ilości skonsumowanego jedzenia. Na szczęście istnieje prosty masaż, który może pomóc pobudzić jelita, poprawić trawienie oraz zmniejszyć wzdęcia czy bolesność brzucha.

Ból brzucha po świętach
Ból brzucha po świętach (Canva)

W sieci pojawił się ogrom filmików ze sposobami na walkę z poświętynym bólem brzucha. Wielu fizjoterapeutów rekomenduje prosty masaż, który każdy jest w stanie wykonać w domowym zaciszu. W pierwszej kolejności należy położyć się na plecach ze zgiętymi nogami w kolanach. Następnie wykonać serię okrężnych ruchów po bolącym brzuchu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na koniec pomasować w określony sposób boczne części brzucha, który przedstawiła fizjoterapeutka z kanału "physioforher".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0