Prezenty zero waste

Prezenty ze śmietnika? Chętnych nie brakuje

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
18.12.2023 19:00

Na grupie "Uwaga, śmieciarka jedzie - Poznań" powstała nowa inicjatywa. Administratorka zapoczątkowała świąteczną akcję.

"Uwaga, śmieciarka jedzie" to fundacja, która na terenie całej Polski prowadzi facebookowe grupy. Za ich pośrednictwem można szukaćoddawać rzeczy, które nie są już nam potrzebne. Inicjatywa jest całkowicie darmowa. Na "śmieciarkowych" grupach można znaleźć prawdziwe perełki.

Prezenty zero waste

W czasie świąt Bożego Narodzenia konsumpcjonizm często przybiera na sile i przysłania pierwotny sens tych wyjątkowych dni. W wyścigu po najlepsze prezenty często zapomina się o najważniejszym, czyli o rodzinie oraz wzajemnej życzliwości. Społeczna presja na obdarowywanie się drogimi upominkami może przyćmić istotę świąt.

Prezenty zero waste
Prezenty zero waste (Canva)

Z pomocą przybywa grupa "Uwaga, śmieciarka jedzie". Jedna z administratorek poznańskiego oddziału fundacji zaproponowała nową inicjatywę, którą pierwotnie zapoczątkowali warszawiacy. Chętnych do wzięcia udziału w akcji nie brakuje. Post ma już 40 komentarzy oraz ponad 230 reakcji.

Prezenty zero waste
Prezenty zero waste (Canva)

Administratorka poznańskiej grupy zrobiła porządki w domu i zapakowała niepotrzebne rzeczy, które mogłyby jeszcze komuś posłużyć, w prezentowe torebki. Następnie opisała, kto z jakiej paczki byłby najbardziej zadowolony. Administratorka wykonała aż sześć zestawów. Wśród nich znalazła się m.in. paczka dla "kobietki, która szuka nowej dużej torebki i lubuje się w złotym kolorze", "rośliniary" czy "maluszka, który dopiero co poznaje świat".

Prezenty zero waste
Prezenty zero waste (Facebook)
Prezenty zero waste
Prezenty zero waste (Facebook)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0