Jak kupić PS5 w 2022 roku i nie stracić? (Albo i zarobić!)

Jak kupić PS5 w 2022 roku i nie stracić? (Albo i zarobić!)

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, Sony
Oliwier NytkoOliwier Nytko,01.08.2022 12:00

Zastanawiacie się nad zakupem PS5? Pomimo sporej dostępności, sprzedawcy oferują tyle zbędnych (i drogich!) dodatków, że finalna cena konsoli to nie rekomendowane 2299 zł, tylko… 2700 zł. To jak kupić PS5?

Dacie wiarę, że w listopadzie minie drugi rok od światowej premiery PS5? Pomimo, że minęło już sporo czasu, a po drodze wprowadzono co najmniej jedną nową rewizję konsoli, nie da się jej kupić "ot tak".

Ba! Nawet zdobycie PS5 w wersji Digital i bez napędu jest trudne , bo nie da się kupić samej konsoli. A w praktyce: nikt nie powinien chcieć wybrać tej okrojonej opcji.

Jak wygląda w tym momencie dostępność PS5?

Dobra wiadomość dla graczy jest taka, że można kupić konsolę w sklepach internetowych. Można, ale tylko gdy zaczaimy się na popularnym agregatorze promocji dla graczy.

W tym momencie kupno PS5 to nie tylko kupno PS5, ale i transakcja związana z otrzymaniem kilku dodatków. Obecnie w ofertach króluje gra "Horizon: Forbidden West" oraz "Gran Turismo 7". Taki zestaw z PS5 z napędem i powyższymi grami kosztuje +/- 2950-3050 złotych.

Można trafić także inne dodatki typu: ładowarka do padów, a nawet oficjalny pad Sony Dualsense do PS5.

Czy najpopularniejszy zestaw się opłaca?

Co rozumiem przez "opłacalność"? Według mnie: po podsumowaniu średnich cen dodatków z popularnego portalu aukcyjnego i odjęciu tego od ceny konsoli, im bliższa kwota do rekomendowanej ceny detalicznej, tym lepiej.

Jak już wspomniałem, rekomendowana cena detaliczna konsoli PS5 to 2299 zł. Cena gier typu "Horizon: Forbidden West" i "Gran Turismo 7" to około 200 i 185 zł odpowiednio, bo nie mówimy o cenie początkowej, która wynosiła aż 329 zł. We wtórnym obiegu, te gry kosztują może połowę tego, co kilka miesięcy temu.

Także płacimy (dla uproszczenia) 3 tys. zł i dostajemy konsolę wartą (w teorii) 2299 zł oraz gry za +/- 385 zł. To daje na wynik na poziomie 2684 zł. Na moje: tracimy ponad 300 zł.

To i tak niewiele, gdyż używana konsola PS5 potrafi kosztować 2, 5 tys. zł na rynku wtórnym. To nie oznacza, że nie można się postarać i ogarnąć czegoś z lepszym stosunkiem wartości do ceny. Wystarczy, że chwilę poszperacie i znajdziecie o wiele lepszą ofertę.

Jak kupić PS5 w 2022 roku? Szukajcie, a znajdziecie

Nieironicznie: oto najlepsza porada, którą mogę wam dać w tym momencie. Nie bójcie się szukać i wyczekiwać na lepszą ofertę. Jeżeli tylko nie śpieszy się wam z zakupem nowej konsoli (i nie chcecie Xboksa Series X), to najlepiej jest uzbroić się w cierpliwość. Oferty pojawiają się codziennie.

Jak najlepiej kupić PS5 i nie stracić? Sprawdzajcie ceny wszystkich części zestawu. Nie ma tutaj żadnej innej filozofii. Gdy pojawi się PS5 z innymi grami, to:

  • Wchodzicie na popularny serwis aukcyjny;
  • Wpisujecie pojedynczo tytuły wszystkich gier/akcesoriów z zestawu;
  • Patrzycie na najniższe ceny nowych produktów i odliczacie od tego 10-15 zł;
  • Dodajecie to wszystko i odejmujecie od rekomendowanej ceny konsoli.

Jest bliżej 2299 zł niż w przypadku zestawu z "Horizonem" i "GT7"? Jeżeli tak, to super. Macie fajną ofertę do wybrania. Jeżeli nie: szukajcie dalej.

Alternatywnie, jeżeli bardzo się wam spieszy, możecie kupić ten "zły" zestaw z grami Sony. Wszystko zależy od waszych preferencji.

Rynek PS5 jest chory… ale nic z tym nie zrobimy

Po prawie dwóch latach od premiery konsoli nadal nie można kupić jej w dobrej cenie. I to nie jest w 100 proc. wina oronawirusa, ponieważ… PS5 wyszło przecież w tych przedziwnych czasach. Bardziej można byłoby obarczyć winą problemy z mikroprzewodnikami (pokłosie COVID-19) oraz graczy.

Tak, gracze są winni braku konsol, ponieważ… każdy ją chce. To w sumie wina Sony, przez to, że zrobili tak dobry produkt, że nikt nie może go dorwać xD

Cóż, powodzenia w szukaniu dobrego zestawu z PS5!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 8
Grzyb,zgłoś
Ukraść?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się