gaming
Rosja chce zakazać gier z "propagandą LGBT". Na liście Simsy i Assassin's Creed
PS5 Slim, czyli 2 centymetry grubości i chłodzenie WODNE. Sony, czy kiedyś zrobisz coś takiego?

PS5 Slim, czyli 2 centymetry grubości i chłodzenie WODNE. Sony, czy kiedyś zrobisz coś takiego?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,21.06.2022 10:00

PS5 Slim oficjalnie powstało! Znaczy, powstało jako prototyp z ręki twórcy DIY Perks, który włożył w stworzenie tego cuda aż kilka miesięcy swojego życia. Wszystko genialnie - i musicie to zobaczyć.

bGyfVAbT

Sony po wypuszczeniu pierwszej edycji nowej generacji konsoli, zawsze przymierza się do stworzenia mniejszego i (przeważnie) cichszego egzemplarza. Dostaliśmy w przeszłości PS2 i PS2 Slim, PS3, PS3 Slim i PS3 Super Slim… oczywiście to samo wydarzyło się z PS4.

A w najbliższym czasie i taka "kuracja odchudzająca" powinna dotknąć także nowe dziecko Sony, PS5. Internetowi twórcy już prześcigli japońską korporację. Jeden z najbardziej znanych "technologicznych majsterkowiczów", czyli DIY Perks, stworzył działającą konsolę PS5 w miniaturowej wersji.

PS5 Slim, czyli "muszę to mieć"

PS5 Slim domowej roboty
PS5 Slim domowej roboty (YouTube)

YouTuber DIY Perks zbudował sobie własne PS5 Slim. Tylko na pewno nie będziecie sami w stanie odwzorować tego szalonego pomysłu. Rozebrał standardowe PlayStation 5 i wymienił wszystko, co wymagało wymiany, aby pozbyć się zbędnych rozmiarów konsoli. Stworzył własną, miniaturową obudowę.

PS5 Slim domowej roboty
PS5 Slim domowej roboty (YouTube)

Chłodzenie? W normalnym PS5 chłodzenie czipu zostało rozwiązane za pomocą staromodnego chłodzenia powietrznego. Nah, w tym PS5 Slim zostało zastosowane chłodzenie wodne.

PS5 Slim domowej roboty
PS5 Slim domowej roboty (YouTube)

Co do wymiarów, jednym z najbardziej zdumiewających jest grubość. "Normalna" konsola zajmuje około 10 centymetrów. Ta w wersji "DIY" jedynie 1,9 cm. To jest różnica, która wręcz szokuje. Kto nie chciałby PS5, które weszłoby w każdą wolną przestrzeń?

PS5 Slim domowej roboty
PS5 Slim domowej roboty (YouTube)

Haczyk jest jeden: zasilanie oraz radiator zostały przeniesione na dodatkowy panel, który montujemy np. na ścianie. Eleganckie rozwiązanie, bo i tak producenci lubią "wyjmować" zasilacze z konsoli i przerzucać je w inne miejsce.

bGyfVAbV

Nie, PS5 Slim od Sony nigdy nie będzie tak wyglądało

Musimy powiedzieć sobie jedno: żadna konsola Sony nie będzie tak wyglądała. Niestety, ale mamy tutaj sporo rzeczy do przeskoczenia. Jednym z "największych" problemów jest samo chłodzenie.

Tak, chłodzenie wodne jest wydajne oraz pozwala na zaoszczędzenie maksimum miejsca. Jednakowoż jest z tym wystarczająco dużo problemów, które mogłyby pogrążyć konsolę w najgorszej sytuacji.

Chociaż na pewno w przypadku PS5 jest sporo miejsca na poprawki. Zdecydowanie model "slim" to kwestia czasu. Może jeszcze nie w tym roku, aczkolwiek już w następnym powinniśmy co najmniej usłyszeć trochę więcej o nowym, odchudzonym młodszym bracie (siostrze?) PS5.

bGyfVAbX

Źródło: YouTube (DIY Perks)

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Wiedźmin 3" Next Gen jako darmowa aktualizacja. Internauci krytyczni