Death Stranding 2 "Ocean" tylko dla PS5. Plotki i przecieki

"Death Stranding 2 - Ocean" tylko na PS5? Informacje i plotki

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.10.2022 14:00

"Death Stranding 2" ma mieć nazwę kodową "Ocean". Według plotek gra ma wyjść jedynie na PS5. Wygląda na to, że wyciekły informacje wewnętrzne od samej firmy Sony. Och, czy znowu pogrążymy się w geniuszu Hideo Kojimy?

"Death Stranding" było (i jest) jedną z najciekawszych gier od Sony w ostatnich latach. Chociaż wróć! Jedną z naprawdę "innych" gier. O co tutaj chodzi? Dostaliśmy symulator kuriera w post apokaliptycznym świecie i płód, który nosiliśmy obok serca. Trudno wyjaśnić tę grę, serio. Ale "Death Stranding" jest genialny i gracze wyczekują sequela. Takowy może się pojawić w najbliższym czasie. Tak wynika przynajmniej z nieoficjalnych informacji.

"Ocean" to nazwa kodowa "Death Stranding 2"?

W sieci pojawił się wyciek rzekomych projektów Sony. Dowiedzieliśmy się, że planowany jest remaster pierwszej części "Horizona", jego multiplayerowy spin-off oraz… projekt "Ocean" od Kojima Productions.

Gra ma trafić na PS5 i był tytułem z tzw. otwartym światem. Tyle wiemy z przecieku. Tom Henderson, jeden z najpopularniejszych "wyciekaczy", przekazał też, że "nie może potwierdzić autentyczności", ale "zdaje się, że ta informacja ma kilka źródeł".

trwa ładowanie posta...

"Death Stranding 2" ostatnim tytułem ekskluzywnym od Kojimy na PS5?

Sprawa jest prosta: Hideo Kojima ma podpisaną umowę na wyłączność z Sony. Według plotek, jego następny tytuł na wyjść jedynie na konsole PlayStation, omijając microsoftowego Xboksa. Jak podaje znany insider Dusk Golem dla ResetEra:

""Death Stranding 2" jest w fazie rozwoju (i dla niektórych insiderów, aby wiedzieli, że nie chrzanię o tym w przyszłości, jego wewnętrzna nazwa kodowa to Ocean), ale Kojima miał długoletnią umowę z Sony w tej sprawie, która jest analizowana, czy Sony i Kojima Productions powinni odnowić swoje umowy po DS2 lub nie, ale nigdy nie była pod znakiem zapytania przed tym, ze względu na kontrakt na wiele gier, który Sony i Kojima Productions mają" - zdradził.

Co najważniejsze, ten wyciek wyszedł na dwa dni przed wyciekiem listy z Sony. Dodał też, że "Death Stranding 2" od początku był planowany jako tytuł dla Sony:

"Ale samo Death Stranding 2 zawsze było zaklepane, że będzie z Sony. Nie zamierzam powiedzieć ani jednej faktycznej rzeczy o samej grze, ani teraz, ani w przyszłości, więc nie pytajcie, nawet jeśli ludzie zorientują się później, że w 100 proc. mówię prawdę o nazwie kodowej i rzeczach związanych z umową. Ale wszelkie plotki o DS2 wydawanym z kimkolwiek innym niż Sony to bzdura" - dodał.

Norman Reedus, Sam Porter z "Death Stranding", zdradził DS2 miesiące temu

Kto by się spodziewał? Norman Reedus, growy Sam Porter, protagonista pierwszej części "Death Stranding" zdradził już w maju., że sequel jest w przygotowaniu.

"A potem gra wyszła i zdobyła wszystkie te nagrody, i to była wielka rzecz, więc zaczęliśmy drugą część" - zdradził Reedus w wywiadzie dla leoedit.com.

trwa ładowanie posta...

Hideo Kojima odpowiedział na ten przeciek informacji w dość humorystyczny sposób - po swojemu. Wrzucił tweeta, w którym "bije" gwiazdę "The Walking Dead" bejsbolem Negana:

trwa ładowanie posta...

Kiedy "Death Stranding 2"? Musimy poczekać!

Sony może chcieć ogłosić "Death Stranding 2" ze sporymi fanfarami, więc najpewniej zaklepią sobie jakieś większe wydarzenie, aby pokazać chociażby urywek z nowej gry Hideo Kojimy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0