lifestyle
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"
Instagram zastąpi Twittera? Meta tworzy nową aplikację

Instagram zastąpi Twittera? Meta tworzy nową aplikację

Źródło zdjęć: © vibez / canva
Weronika Plucińska,
22.05.2023 16:45

Przyzwyczailiśmy się do tego, że na Instagrama dodajemy zdjęcia, a na Twittera wpisy tekstowe. Co by się stało, gdyby jeden z tych portali zamienił się w bliźniaka drugiego?

Instagram jest jednym z portali społecznościowych. Dodajemy na niego zdjęcia, filmy oraz relacje. Przeciwieństwem Instagrama jest Twitter, na którym możemy umieszczać wpisy tekstowe, a fotografie są tylko dodatkiem.

Meta (właśc. Meta Platforms) to amerykański holding. Został założony w 2004 r. przez Marka Zuckerberga i wówczas była to tylko strona thefacebook.com. Poza Facebookiem firma oferuje również Messenger, Facebook Watch oraz Meta Portal. Dodatkowo Meta kupiła Instagram, WhatsApp, Oculus, Giphy i Mapillary.

Meta chce rywalizować z Twitterem?

Jak piszą dziennikarze portalu The Verge, Meta przygotowuje nową aplikację pod logiem Instagrama. Ma ona stawiać na tekst, a przez to być też bezpośrednim konkurentem Twittera.

W internecie pojawiły się pierwsze grafiki, które pokazują, jak nowa aplikacja ma wyglądać. Lia Haberman, specjalistka od marketingu, udostępniła na Twitterze zdjęcie poglądowe. Z wpisu kobiety możemy dowiedzieć się, że aplikacja będzie "spokrewniona z Instagramem". Login i hasło, jakie mamy na Instagramie, będziemy mogli wykorzystać w nowości od Meta.

Jak podaje kobieta, posty mają być dłuższe niż 500 znaków. Będzie można załączać do nich linki, zdjęcia oraz filmy o długości do pięciu minut. Tak jak na Twitterze, w nowym projekcie Meta mają być polubienia, odpowiedzi i udostępnienia. Jak twierdzi Haberman, aplikacja pozwoli na łatwą kontrolę wyświetlanych treści.

Na ten moment nie jest ustalony żaden plan monetyzacji aplikacji. Może to oznaczać, że na początku nie trafimy w niej na reklamy.

screen z widocznym wyglądem nowej aplikacji
screen z widocznym wyglądem nowej aplikacji (Lia Haberman , Lia Haberman, twitter)

Co sądzicie o nowej aplikacji od Meta? Uważacie, że może być zagrożeniem dla Twittera?

źródło: dobreprogramy.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Nowy produkt od MISS TI. Quebonafide rekomenduje nowość