"Mamo, co to jest?". Pokolenie Z vs. płyta CD

"Mamo, co to jest?". Pokolenie Z vs. płyta CD

Źródło zdjęć: © vibez / canva
Weronika Plucińska,
23.05.2023 17:00

Wraz z rozwojem technologii powoli odchodzimy od pewnych przedmiotów, które kiedyś były codziennością. Jednymi z nich są płyty CD. Większość z nas słucha już muzyki na platformach streamingowych, a z pewnością robią tak osoby młode. Jak pokolenie Z poradziłoby sobie z płytą CD?

Pokolenie Z przyzwyczaiło się do technologii. W internecie możemy zobaczyć porównania osób urodzonych w latach 90. z tymi z lat 00. Różnice są widoczne nie tylko w muzyce, jakiej słuchają te dwa pokolenia, ale też z wykonywania różnych czynności.

Młode osoby często już od najmłodszych lat mają telefony z dotykowym ekranem. Kiedy osoba po 20. roku życia zostanie zapytana, w jaki sposób odebrałaby telefon, pokaże słuchawkę. Inaczej jest w przypadku pokolenia Z. Młodzież w takiej sytuacji przykłada rękę do ucha, imitując smartfona.

Jest to jeden z wielu przykładów różnic międzypokoleniowych. Jedna użytkowniczka TikToka, mieszkająca w Pensylwanii, opublikowała nagranie, na którym daje płytę CD córce. Matka dziewczynki nie mogła uwierzyć w jej reakcję.

Pokolenie Z vs. płyta CD - kto wygra?

Els (@elspa570) to matka 10-letniej córki Tegan. 6 maja 2023 r. opublikowała na TikToku zmagania młodej dziewczynki z... płytą CD. Kobieta podała dziecku kompakt oraz poprosiła ją o otwarcie opakowania. Można powiedzieć, że dziewczynka stanęła przed pozornie łatwym zadaniem, jednak pod względem pokoleniowym było to wyzwanie.

Els zdziwił, ale i rozbawił fakt, że jej córka nie radzi sobie z otrzymanym przedmiotem. Próbuje otworzyć pudełko z kilku stron, ale nie udaje jej się to. Na początku filmu możemy usłyszeć nawet, jak pyta się mamy, co to jest.

trwa ładowanie posta...

Reakcja internautów

Nagranie kobiety zdobyło ponad 400 tys. polubień oraz ponad 14 tys. komentarzy. Internauci nie mogą uwierzyć w to, co właśnie oglądają. Możemy przeczytać m.in:

"Daj jej kasetę" - pisze jeden internauta.

"Mam dopiero 21 lat, jako to może być możliwe już teraz" - skomentowała inna użytkowniczka.

"Dlaczego te dzieci sprawiają, że czuję się tak staro?" - pisze kolejna internautka.

Czy nagranie było ustawione?

Els twierdzi, że zmagania jej córki z płytą CD zdarzyły się naprawdę. Reakcja dziewczynki również nie wydaje się być udawaną. Bardzo prawdopodobne, że dziewczynka mogła nigdy wcześniej nie widzieć takiej płyty ze względu na młody wiek oraz popularność serwisów streamingowych.

Warto również przypomnieć nagranie, które stało się viralem kilka lat temu. Ojciec pokazał synom kasety magnetofonowe. Chłopcy jednak nie wiedzieli, jak one działają.

What are Cassette Tapes? || ViralHog

Czy wy widzieliście kiedyś płyty CD lub kasety magnetofonowe? A może korzystaliście z nich?

źródło: rytmy.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0