Raw Meat Experiment

Influencer karmi się surowym mięsem. Chce sprawdzić, jak długo przeżyje

Źródło zdjęć: © Instagram, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.01.2022 15:48

Raw Meat Experiment jest jednym z najdziwniejszych wyzwań, jakich podjął się ktokolwiek w internecie. Mężczyzna, który je wymyślił, każdego dnia karmi się surowym mięsem i planuje to robić tak długo, aż umrze. Jaki jest cel tego challenge'u?

Pewien mężczyzna założył profil na Instagramie, na którym codziennie wrzuca filmiki, gdy je surowe mięso. Człowiek ten w ramach Raw Meat Experiment karmi się nieugotowanymi piersiami z kurczaka, surowymi stekami, mięsem mielonym, a do popicia wykorzystuje koktajl z mleka i jaj. Czasami wepchnie w siebie burrito, ale robi to w ramach wyjątku.

Pomysłodawca Raw Meat Experiment chce udowodnić, że spożywanie surowego mięsa jest zdrowe i nie trzeba go poddawać obróbce termicznej. Mężczyzna prowadzi swoje nietypowe wyzwanie nieprzerwanie już od 76 dni.

trwa ładowanie posta...

Dlaczego influencer karmi się surowym mięsem?

Raw Meat Experiment wystąpił w podcaście Mark Bell's Power Project. Mężczyzna powiedział, że przed rozpoczęciem wyzwania "czuł się jak g*wno", gdy karmił się przetworzoną żywnością. Przez 10 lat był weganinem, a następnie zmienił dietę, by jeść głównie steki i jajka. Przyznał, że radykalna zmiana nawyków żywieniowych pogorszyła jego zdrowie, ale problemy ustały, gdy organizm "przyzwyczaił się" do nowej diety.

Zobacz też: Lekcje z ZUS. Co Polacy wiedzą o ubezpieczeniach społecznych?

Mężczyzna wpadł na pomysł Raw Meat Experiment, kiedy zastanowił się, dlaczego człowiek jest jedyną istotą na planecie, która musi gotować swój pokarm przed zjedzeniem. Postanowił więc sprawdzić, co się wydarzy, jeśli zrezygnuje z obróbki termicznej mięsa. Z tego, co widzicie na materiałach z Instagrama, mężczyzna żyje i ma się dobrze.

trwa ładowanie posta...

Jedzenie na surowo nie jest bezpiecznie

Apelujemy, abyście nie odtwarzali Raw Food Experiment we własnych domach. Spożywanie surowego mięsa oraz jaj może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych. Jedzenie produktów pochodzenia zwierzęcego na surowo wiąże się z ryzykiem zatrucia bakteriami oraz toksynami, które ulegają zniszczeniu, gdy produkt zostaje poddany obróbce termicznej.

Źródła: knowyourmeme.com/crazynauka.pl/Instagram

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0