social-media
Donatan "reklamuje" Media Expert, kpiąc z kryzysu mieszkaniowego i paliwowego
Instagram Meta Snapchat

Snapchat i Instagram Meta winne samobójstwa młodej dziewczyny? Tak twierdzi jej matka

Źródło zdjęć: © canva
Anna RusakAnna Rusak,24.01.2022 11:06

Instagram Meta i Snapchat oskarżone o śmierć młodej dziewczynki. Matka Seleny właśnie ich pozwała. Twierdzi, że to Instagram Meta i Snapchat przyczyniły się do samobójstwa córki.

bFOvYGPn

W zeszłym roku jedenastoletnia mieszkanka Stanów Zjednoczonych popełniła samobójstwo. Jej matka pozwała Instagram Meta i Snapchat, bo uważa, że społecznościowi są odpowiedzialne za śmierć dziewczynki.

O negatywnym wpływie platform społecznościowych mówi się od dawna. Przykładem niech będzie chociażby viralowy Blackout Challenge na TikToku, który doprowadził 10-letnią Włoszkę do śmierci.

Spanchat i Instagram uzależniają aż do śmierci?

Jak widać chociażby na tym przykładzie, uzależnienie od społecznościowe może być poważnym problemem. Matka jedenastolatki, Seleny Rodriguez, twierdzi, że właśnie one przyczyniły się do śmierci jej córki. Według oświadczenia Social Media Victims Law Center dziewczynka była ekstremalnie uzależniona od Snapchata i Instagrama.

Oczywiście matka sama starała się kontrolować tę sytuację, wielokrotnie konfiskując sprzęty córki. Niestety nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Stan psychiczny dziewczynki tylko się pogarszał, a oliwy do ognia dodała pandemia Covid-19.

bFOvYGPp

Instagram Meta i Snapchat celowo promują szkodliwe prodkuty?

Dziewczyna spędzała jeszcze więcej czasu na Instagramie Meta i Snapchacie. Dodatkowo, w pozwie mówi się o tym, wielokrotnie była nakładania do dzielenia się treściami seksualnymi, które ostatecznie zostały udostępnione przez jej kolegów z klasy.

To wszystko oczywiście tylko pogorszyło jej stan. Przed samobójstwem w lipcu zeszłego roku cierpiała już na brak snu i depresję. Cała ta negatywna sytuacja i uzależnienie od Instagrama i Snapchata miały wpłynąć na jej stan i decyzję.

Matka dziewczynki twierdzi, że Instagram i Snapchat "świadomie i celowo" promowały produkty, które są szkodliwe dla znaczącej liczby nieletnich użytkowników. W pozwie zarzuca się im brak zabezpieczeń i nieinformowanie o szkodliwych skutkach korzystania z aplikacji.

Instagram Meta i Snapchat umywają ręce

Snapchat i Instagram Meta nie skomentowali pozwu. Rzeczniczka Snapchata powiedziała jednie BBC, że firma była "zdruzgotana, gdy usłyszała o śmierci Seleny". Przyznacie, że to dość marny komentarz z ich strony, prawda?

bFOvYGPr

Instagram Meta, Snapchat i TikTok od dawna oskarżane są o negatywny wpływ na zdrowie psychiczne dzieci. Co chwila słyszymy o jakichś absurdalnych, szkodliwych i niebezpiecznych challengach, a temat sekstingu wśród najmłodszych właściwie nie istnieje w dyskursie.

Pewnie, ograniczenie dostępu najmłodszym do tych wszystkich platform byłoby jakimś rozwiązaniem, ale kto się na to zdecyduje? Wielkie korporacje przecież straciłyby na tym pieniądze, a do tego nie można dopuścić, prawda?

Źródło: BBC

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
SBM FFestiwal zakpił z Nitra. "Zaproszenie" jak dla randomowego influencera