ludzie
Malik Montana chwali fana, który niszczy radiowóz. Co na to policja?
Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow twierdzi, że zapoczątkowała trend na noszenie maseczek

Źródło zdjęć: © Instagram @gwynethpaltrow / Instagram @gwynethpaltrow
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.02.2021 09:52

Internauci chcą, żeby Gwyneth Paltrow przestała gwiazdorzyć. Amerykańska celebrytka udzieliła wywiadu dla "The New York Times", w którym powiedziała, że nosiła maseczki zanim to było modne.

bFYGpysz

Jest wiele powodów, w związku z którymi możecie kojarzyć Gwyneth Paltrow. Po pierwsze, jest ona aktorką teatralną, filmową, telewizyjną – zdobyła Oscara za pierwszoplanową rolę w "Zakochanym Szekspirze". Po drugie, jest businesswoman – od 2008 roku rozwija markę "Goop" z branży wellness i lifestyle (być może świeca o zapachu waginy jest Wam znana). Po trzecie, bywa autorką dzbaniastych wypowiedzi.

W lutym 2020 roku na Instagramie Gwyneth pojawiło się pewne zdjęcie. Widzimy na nim, jak celebrytka ma na twarzy założoną czarną maseczkę z filtrem. Fotografia jest opatrzona komentarzem: "W drodze do Paryża. Paranoja? Ostrożność? Panika? Spokój? Pandemia? Propaganda? Paltrow prześpi się z tym w samolocie. Byłam już w tym filmie. Bądźcie bezpieczni. Nie podawajcie sobie rąk. Często myjcie ręce".

Aktorka nawiązywała tą fotografią do filmu "Contagion – epidemia strachu". Produkcja opowiada o wirusie siejącym spustoszenie na Ziemi. Wtedy, w lutym 2020 roku, kiedy zdjęcie pojawiło się na Instagramie Gwyneth Paltrow, żyliśmy jeszcze w innym, przedcovidowym świecie. Ale o tę właśnie fotografię zapytał dziennikarz z "The New York Times", przeprowadzając niedawno wywiad z Gwyneth.

bFYGpysB

Gwyneth Paltrow o tym, że zapoczątkowała trend na noszenie maseczek

Celebrytka, zapytana o to, że w lutym 2020 roku zrobiła sobie zdjęcie z maseczką, powiedziała, że: – Jest to w moim życiu częsty schemat. Robię coś jako pierwsza, a wszyscy komentują to w stylu "Co ona robi? Jest zwariowana". A potem kultura i tak adaptuje to, co zrobiłam – stwierdziła zdobywczyni Oscara. Jak zareagował na jej słowa Internet? Jak w reklamie "Lepiej zjedz snickersa".

Internet komentuje wypowiedź Gwyneth z politowaniem, przytaczając przykład mieszkańców Dalekiego Wschodu – Chińczyków, Tajwańczyków, Japończyków. Oni noszą maseczki od dekad. Po części wynika to z obawy przed infekcjami, po części z obawy przed smogiem. Niemniej jedno jest pewne. Gwyneth Paltrow nie nosiła maseczek jako pierwsza.

Sprawdźcie, jak przebiega najgłośniejszy rozwód dekady – Kim Kardashian i Kanye'go Westa.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
W sześć godzin przygotowali 13-latków do matury. Zaskakujące wyniki eksperymentu [WYWIAD]