sport
Jesienią kobiety biegają tylko z jedną słuchawką. Adidas i "With Women We Run"
Gwiazda zapłaci kary za "nieodpowiednie" stroje piłkarek

Gwiazda muzyki chce ZAPŁACIĆ karę za "skandaliczne" stroje norweskich piłkarek👏👏👏

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.07.2021 11:56

Jak dobrze, że mamy takie osoby jak Pink. Artystka wielokrotnie w przeszłości wspierała feminizm oraz LGBTQ+. Teraz wspiera norweskie piłkarki, które otrzymały karę pieniężną za bardziej zabudowane stroje.

Ania zmierzyła się z tematem seksualizacji kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w piątek. Możecie przeczytać tam cały artykuł, gdyż podsuwa sporo dobrych argumentów, dlaczego powinniśmy zerwać z takim nastawieniem do rzeczywistości.

Przypomnijmy sytuację Norweżek

Kobieca reprezentacja Norwegii w plażowej piłce ręcznej postanowiła na obecnych igrzyskach wystartować w innych strojach. Zamiast tych seksistowskich, które są dość skąpe, zagrały w… kompletnie normalnych strojach. Bo zamiast tego:

trwa ładowanie posta...

Wyszły tak:

trwa ładowanie posta...

Nikt normalny nie powinien mieć z tym problemu. Jeżeli Norweżki chcą wystąpić w innym, mniej odsłaniającym stroju, to powinny mieć takie prawo. Cóż… nie, nie do końca. Za odmówienie gry w bikini kobieca reprezentacja Norwegii w plażowej piłce ręcznej otrzymała karę 1500 Euro. Nie dużo, ale nadal - jest to kara za bycie postępową osobą, która nie chce ciągłego eksponowania swojego ciała. Na szczęście kadra zyskała rozgłos i sojuszników_czki. Jedna z nich zaoferowała, iż zapłaci karę. Kto? Znana piosenkarka:

Jestem BARDZO dumna z norweskiej żeńskiej drużyny piłki ręcznej plażowej za to, że zaprotestowała przeciwko bardzo seksistowskim przepisom dotyczącym ich "strojów". Europejska federacja piłki ręcznej POWINNA zostać ukarana grzywną za seksizm. Brawo, drogie panie. Z przyjemnością zapłacę za was grzywny. Tak trzymać.

trwa ładowanie posta...

I tak trzeba dalej robić. Nie da się inaczej zmienić czegoś w zatwardziałym społeczeństwie, czy też komitecie, bez walki. Więc wychodzi na to, że albo wszystkie reprezentacje zrezygnują z seksistowskich (lub przynajmniej dadzą wybór sportowcom), albo kilka reprezentacji będzie walczyć - i otrzymywać w efekcie kary. Bardzo dobrze, że sprawa została odpowiednio nagłośniona. Może i jest to mały Efekt Streisand, ale co tam: liczy się cel. A wsparcie celebrytów i społeczeństwa powinno ułatwić osiągniecie go.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Ghafouri aresztowany. Piłkarze z Iranu zmuszeni do hymnu na mundialu?