Greta Thunberg

Greta Thunberg śmieszkuje z Donalda Trumpa: "Szczęśliwy staruszek"

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.01.2021 12:29

Donald Trump pożegnał się z marzeniami o reelekcji na prezydenta USA. Ustępującego ze stanowiska prezydenta pozdrowiła Greta Thunberg. Chociaż lepiej pasuje określenie – strollowała go.

20 stycznia 2021 roku zakończył się okres urzędowania Donalda Trumpa w Białym Domu. Nie wszyscy Amerykanie przyjęli ten fakt z zadowoleniem – czego dowodem był szturm na Kapitol. Natomiast dla wielu krytyków Trumpa 20 stycznia był okazją do świętowania. W gronie osób, które cieszyły się z zakończenia prezydentury ekscentrycznego milionera, znalazła się Greta Thunberg.

W chwili, gdy Trump pakował walizki do śmigłowca, Greta Thunberg udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcie milionera, gdy ten wchodzi na pokład maszyny i żegna się z fanami. Aktywistka opatrzyła fotografię komentarzem: "Wygląda jak szczęśliwy staruszek, który nie może się doczekać świetlanej i wspaniałej przyszłości. Miło to widzieć!"

trwa ładowanie posta...

Nie myślcie, że Greta napisała te słowa na serio. Są one jej ripostą na wypowiedź Donalda Trumpa z 2019 roku, kiedy ówczesny prezydent USA nazwał ją... bardzo szczęśliwą, młodą dziewczyną, która nie może się doczekać świetlanej i wspaniałej przyszłości. Chciał w ten sposób podkreślić, że nie traktuje Grety na poważnie. Cóż, zemsta ze strony aktywistki nie mogła być bardziej trafna!

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0