Greta krytykuje COP26

Greta klnie w imię ochrony środowiska: "Możecie wsadzić sobie w d*** wasz kryzys klimatyczny"

Źródło zdjęć: © Instagram, Twitter.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,02.11.2021 11:38

Greta Thunberg kontratakuje! W imię pozornej walki największych przywódców świata z postępującym kryzysem klimatycznym… aktywistka pokrzyczała i poklęła.

Jeżeli nie śledzicie wiadomości: wystartował szczyt klimatyczny COP26. Jak opisuje całość niezawodna Wikipedia: Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu 2021, znana również jako COP26, jest 26. konferencją Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Odbywa się w Glasgow, w Szkocji, w Wielkiej Brytanii między 31 października a 12 listopada 2021 roku.

Od razu pojawiły się kontrowersje. Na szczycie mowa ma być o zmianach klimatu, a najważniejsze głowy państw… zapchały lotnisko. Około 400 prywatnych odrzutowców, które wydzielają do atmosfery tony CO2, przywiozły osoby, które potem mają głosić, najczęściej, puste frazesy. "Daily Mail" podsumował przyloty oficjeli prostymi wyliczeniami: ostrożne szacunki wskazują, że flota odrzutowców przybyłych na COP26 wyemituje łącznie 13000 ton dwutlenku węgla, co odpowiada ilości zużywanej przez ponad 1,6 tys. Brytyjczyków w ciągu roku. 

trwa ładowanie posta...

Greta już zaczęła wspierać tłumy

W poniedziałek wsparła tłum protestujących w wyśpiewywaniu słów "Możecie sobie wsadzić swój kryzys klimatyczny w dupę". Nagranie, na którym 18-letnia aktywistka wyśpiewuje te szczerze słowa, trafiło na Twittera. Sama Greta przebiła nagranie, podpisujące je "When in Scotland…":

trwa ładowanie posta...

Jak podaje "Independent", zwróciła się także do tłumu słowami:

Wewnątrz COP są tylko politycy i ludzie u władzy udający, że traktują naszą przyszłość poważnie.

Nie chcemy już słyszeć bla bla bla, to koniec z eksploatacją ludzi i przyrody oraz planety

Warto zauważyć, że szczyt opuścili m.in. Xi Jinping (Chiny), Vladimir Putin (Rosja) czy Joe Biden (Stany Zjednoczone). Jak podaje Reuters, Greta oskarżyła w otwartym liście przywódców państw o zdradę:

Zdrada.
Tak młodzi ludzie na całym świecie opisują porażkę rządów całego świata w kwestii ograniczenia emisji dwutlenku węgla. I nie jest to żadna niespodzianka

trwa ładowanie posta...

To nie są ćwiczenia. To jest kod czerwony dla Ziemi. Miliony będą cierpieć, gdy nasza planeta zostanie zniszczona - przerażająca przyszłość, która zostanie wykreowana lub uniknięta przez decyzje, które podejmiesz. Masz moc, by zdecydować

- Greta w otwartym liście

Co o tym sądzicie, czy Greta ma rację? Spójrzcie na to: hipokryzja osób u władzy jest dość zauważalna. Jeżeli chcą zmian, a nadal wykorzystują prywatne odrzutowce, to… nie dają za ciekawego przykładu.

Źródło: Independent

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Zatroskany,zgłoś
A kiedy to niedouczone dziecko skończy jakąś szkołę? Ile ma z chemii, jeśli nie wie, że CO2 nie jest trujące, a głównym gazem cieplarnianym jest para wodna? Dlaczego jej podróże finansuje się z dochodów od opłat za CO2?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Xi i Putin nie byli na szczycie więc go nie opuścili. Biden uczestniczył.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się