Punisher

Internauci chcą, aby Punisher odpowiedział za zamieszki w Kapitolu

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.01.2021 12:59

Czy na bohatera fikcyjnego uniwersum mogą wpływać wydarzenia, które dzieją się w rzeczywistym świecie? Najnowsze problemy Marvela z Punisherem pokazują, że jest to możliwe.

6 stycznia 2020 roku byliśmy świadkami przerażających scen, do jakich doszło w amerykańskim Kapitolu. Po tym, jak Donald Trump wygłosił przemówienie, iż nie uznaje wyników wyborów prezydenckich, tłum jego zwolenników wdarł się do siedziby Kongresu i przerwał prace nad liczeniem głosów. Protestujący zdemolowali wnętrze Kapitolu. Podczas zamieszek zginęło 6 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Po szturmie na Kapitol pozostał duży niesmak oraz ogromna ilość filmów i zdjęć dokumentujących całe wydarzenie. Internauci zauważyli, że wśród protestujących znajdowali się ludzie, którzy nosili na swoich ubraniach logo białej czaszki. Niektórym detektywom-amatorom logo skojarzyło się z symbolem czaszki, jakim posługiwał się Punisher – bohater serialu Marvela.

Marvel: The Punisher | Oficjalny zwiastun nr 2 | Netflix

Po komentarzach na Twitterze widać, że niektóre osoby uznały, iż logo Punishera stało się symbolem przemocy w USA. Kiedy fani serialu się o tym dowiedzieli, w sieci zawrzało. Internauci domagają się od Marvela, aby wytwórnia przestała posługiwać się symbolem białej czaszki, ponieważ "posługiwali się nim terroryści". Poniżej udostępniamy kilka postów z Twittera, które nawołują Marvela do reakcji.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Współtwórca Punishera, Gerry Conway, latem 2020 roku wyraził się jasno, że symbolika Punishera nie powinna być wykorzystywania, aby promować przemoc. Wówczas Conway domagał się od Disneya, aby wytwórnia pozwała amerykańską policję za posługiwanie się symbolem czaszki. Marvel jak na razie nie odniósł się do afery.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1