Greta Thunberg

Greta Thunberg w dosadnych słowach przekonuje do rezygnacji z jedzenia mięsa

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.05.2021 08:39

"Jeśli się nie zmienimy, mamy przej*bane" – mówi szwedzka aktywistka klimatyczna i radzi, co zrobić, aby ludzkość znów żyła w harmonii z naturą.

Szwedzka aktywistka opublikowała w mediach społecznościowych przejmujące wideo, w którym tłumaczy, że wpływ rolnictwa i pandemii COVID-19 na środowisko naturalne może być zredukowany dzięki zmianie sposobu produkcji żywności. – Nasz związek z naturą się rozpadł. Ale każda relacja może się zmieniać – wyjaśnia Greta Thunberg.

Szwedzka aktywistka klimatyczna chce zmienić sposób, w jaki świat produkuje i konsumuje żywność tak, aby przeciwdziałać trzem zagrożeniom: emisji dwutlenku węgla, epidemiom chorób i cierpieniu zwierząt. – Kryzys klimatyczny, kryzys ekologiczny i kryzys zdrowotny są ze sobą powiązane – mówi Greta.

Greta Thunberg: 3/4 chorób jest pochodzenia odzwierzęcego

Greta mówi, że ludzkość nie dostrzega, iż wymienione przez aktywistkę trzy kryzysy są ze sobą powiązane. – Nawet 75% nowych chorób pochodzi od zwierząt – wyjaśnia Greta. – To ze względu na to, jak uprawiamy rolnictwo i traktujemy naturę, jak wycinamy lasy i niszczymy środowisko, tworzymy warunki do rozwoju kolejnych chorób, które przenoszą się z jednego zwierzęcia na kolejne, a potem na nas.

Przygotujmy się na kolejne pandemie

– Kolejne pandemie mogą być o wiele, wiele gorsze – ostrzega Greta. – Ale możemy przecież się zmienić. [...] Możemy zmienić nasze podejście do rolnictwa. Możemy zmienić naszą dietę. Możemy zmienić nasze traktowanie natury. Niektórzy z nas podejmują codziennie wiele wyborów, a inni ich nie mają. Ci, którzy posiadają władzę, są najbardziej odpowiedzialni, a większość z nas może coś zrobić.

Greta Thunberg: Our relationship with nature is broken, and it links to the Covid crisis

Jeśli wolicie bardziej optymistyczne newsy, sprawdźcie info o przeciekach "Uncharted 4" na PC.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Lucek,zgłoś
Powinnismy się zastanowić nad ochroną środowiska ale żeby od razu wsuwać same warzywa? Tak było tysiące lat temu w czasach zbieractwa a potem człowiek zaczął polować i jeść mięso! Nie samo mięso ale było ono istotne w jego diecie. Dzisiaj eko wariaci bo za takich ich uważam wysuwają teorie jakby były idealnymi rozwiązaniami. Chcesz się żywić sałatą? Twoja sprawa ale ja jak nie zjem mięsa lub wędliny co kilka dni to mam problemu z żołądkiem
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się