Gigachad - kim jest? Czy istnieje naprawdę?

GIGACHAD to chłop jak dąb z incelskich memów. Czy istnieje naprawdę?

Źródło zdjęć: © Instagram, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.02.2022 13:00

Potężna żuchwa, ostre linie twarzy i ciało o fantazyjnej muskulaturze. Dla niektórych facetów Gigachad jest niedoścignionym ideałem męskości, który cieszy się nadnaturalnym powodzeniem u kobiet. Wiele wskazuje na to, że nikt taki nie istnieje... więc o kim naprawdę mówimy?

Członkowie subkultury inceli wierzą, że za ich niepowodzenia w relacjach z kobietami odpowiedzialni są chadowie - mężczyźni o nierealistycznym wzorze piękna. Chad "okrada" inceli z kobiet, a pomaga mu w tym jego uprzywilejowana pozycja. Chad jest przystojny, muskularny, wysoki i bogaty. Wyróżnia się grubą szyją, szerokim podbródkiem, kwadratową szczęką i wydatnymi kośćmi policzkowymi.

Według inceli nawet w społeczności chadów panuje konkurencja. Samcom alfa miałby przewodzić Gigachad, którego atrybuty czynią z niego w zasadzie nadczłowieka. Gigachad posiada nieprawdopodobnie umięśnioną sylwetkę, potężną żuchwę, ostre linie twarzy, a jego niesamowita aura onieśmiela innych mężczyzn, wybawia go z kłopotów i zapewnia wybitne powodzenie u kobiet.

Chad
Chad (Twitter)

Gigachad - bohater incelskich memów

Gigachad nie jest jedynie teoretyczną figurą. Urzeczywistnieniem najlepszego samca alfa ("ostatecznego chada") jest Ernest Chalimow. Fotografie, na których występuje ten mężczyzna, robią oszałamiającą karierę w internecie od 2017 roku. Ernest z miejsca stał się sensacją - ludziom trudno było (i jest) uwierzyć, że naprawdę istnieje ktoś o tak perfekcyjnie ukształtowanej sylwetce.

trwa ładowanie posta...

Ernest zrobił zawrotną karierę jako bohater memów, w których w humorystyczny sposób utożsamiany jest z ideałem człowieka:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

How to be a GigaChad

Ernest Chalimow - kim jest?

Tożsamości Ernesta Chalimowa nigdy nie udało się potwierdzić żadnemu poważnemu medium. Nieoficjalne informacje na temat mężczyzny porozrzucane są po różnych dziwnych zakamarkach internetu. Ernest miałby być ponad 50-letnim modelem, kulturystą, trenerem fitness i przedsiębiorcą. Według jednej z teorii urodził się w Moskwie, ale niektórzy uważają, że ma tureckie lub azerskie pochodzenie.

Głównym dowodem na istnienie Ernesta Chalimowa miałoby być jego konto na Instagramie. Profil @berlin.1969 obserwuje ponad 820 tys. osób. Znajdują się tam fotografie kulturysty, na których mężczyzna prezentuje efekty praktycznie jednej i tej samej czarno-białej sesji zdjęciowej. Podziwiamy jego umięśnioną sylwetkę i nienaturalny wręcz 10-pak.

Ernest, jak przystało na samca alfa, potrafi wykonywać akrobacje, prężyć muskuły i rzucać groźne spojrzenia. Co to o nim mówi? Że de facto jest karykaturą mężczyzny. Jego tożsamość sprowadza się bowiem do posiadania ciała o proporcjach jak z fantazji. Jest jak złote opakowanie, wewnątrz którego nic się kryje.

trwa ładowanie posta...

Gigachad - czy Ernest Chalimow istnieje?

Zwolennicy teorii, że Chalimow jest prawdziwym człowiekiem, powołują się na jego wypowiedzi. Bynajmniej nie chodzi o wywiady, bo tych Chalimow nie udziela, ale o krótkie komentarze w postach na Instagramie:

Witajcie. Tak, słyszałem, że nie istnieję. Nie mam z tym problemu. Dziękuję, że nazywacie mnie "projektem artystycznym". Nie posiadam Twittera, Facebooka ani tym podobnych. Uwielbiam memy, które ze mną robicie. Nie znam się na nich, ale tak, jestem taki jak wy, może trochę większy. Czytam wasze wiadomości i cieszy mnie, że was inspiruję. Powodzenia. Piszcie komentarze, kiedy ja będę rąbał drewno.

Gigachad
Gigachad (Instagram)

W 2021 roku mężczyzna kilkukrotnie pisał "coś od siebie" dla fanów, zawsze posługując się prostym słownictwem, tak jakby przekopiowanym z translatora, np.

  • Cześć. Dziękuję za życzenia. Mam nadzieję, że miło spędzacie wakacje. Dziadek bez kompleksów;
  • Przeczytałem o sobie wiele ciekawych rzeczy. Mam coś dla was, mój wzrost to 197 cm. Oczywiście, że istnieję.

Internauci, którzy wierzą w istnieje mężczyzny, jako dowód podają zdjęcia modela wykonane w naturalnej scenerii m.in. na ulicy w barze, na siłowni, podczas rąbania drzewa.

Wszystkie te fotografie znajdują się na profilu Chalimowa i kompletnie nie pasują do ascetycznego stylu, w duchu którego prowadzony jest profil. Tak jakby ktoś z góry założył, że istnienie mężczyzny może być poddane w wątpliwość i dlatego dodał te zdjęcia:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Ernest Chalimow - śledztwo przeciwko istnieniu

Zdaję sobie sprawę, że wielu z was na pierwszy rzut oka uznało, że Ernest nie jest prawdziwym człowiekiem, a cała sprawa to trolling albo jakiś eksperyment społeczny. Ja też tak pomyślałem, ale chciałem się dowiedzieć, dlaczego ktoś zadał sobie tyle trudu, by stworzyć tak przerysowaną figurę, jaką jest Chalimow. W ten sposób natrafiłem na film autorstwa Know Your Meme, który prezentuje najbardziej wiarygodną teorię, kim jest Gigachad.

Is GigaChad Real or Fake? An Investigation Into Ernest Khalimov

Według Know Your Meme za stworzenie Ernesta Chalimowa odpowiedzialna jest Krista Sudmalis. Jest ona rosyjską fotograf, która w 2011 roku pod pseudonimem Robert Fremer rozpoczęła projekt artystyczny Sleek'N'Tears. Artystka w swoich pracach wykorzystywała wizerunki swoje i zatrudnionych modeli, przerabiając je cyfrowo na sceny rodem z koszmaru.

Gigachad - kim jest?
Gigachad - kim jest? (YouTube)
Gigachad - kim jest?
Gigachad - kim jest? (YouTube)

W 2014 roku Sleek'N'Tears radykalnie zmieniło swój charakter. Od tamtej pory prace zyskały realizmu, a ich bohaterami zostali muskularni mężczyźni. Krista Sudmalis współpracowała wtedy z grupą pięciu modeli. Jeden z nich to Artur Farad, ówczesny chłopak rosyjskiej fotograf. Sudmalis miałaby wykorzystać wizerunek swojego partnera, podrasować go cyfrowo i tak stworzyć fikcyjnego Gigachada.

Artur Farad to Gigachad?
Artur Farad to Gigachad? (YouTube)
Artur Farad to Gigachad?
Artur Farad to Gigachad? (YouTube)

Dochodzimy do najważniejszego pytania - dlaczego rosyjska fotograf stworzyła Chalimowa? Według pewnej teorii Chalimow jest dla Sudmalis nie tylko inspiracją w jej codziennej twórczości, ale i uosobieniem figury ojca. Artystka pośrednio potwierdziła tę teorię w jednym z komentarzy na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

Źródła: knowyourmeme.com/hitc.com/glamcelebs.com/YouTube/Instagram

Co uważacie o Gigachadzie? Czy według was jest to prawdziwy człowiek?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 12
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 23
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
erwin,zgłoś
Ja nie wiem czy jestem gigachadem, czy mikrochadem, czy żadnym chadem, ale wiem jedno, że: - większości dziewczyn trzeba sadzić jakieś teksty, że jest jedyna, najpiękniejsza, czasem udawać miłość itp - trzeba mieć mieszkanie, albo wynajmować jakieś, by mieć gdzie zaprosić laski - lepiej się nie żenić (chyba, że na odległość, albo jak się ma jakąś dziuplę do zapraszania lasek)
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Xdddddd,zgłoś
Okej
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Giga Chad,zgłoś
Siła, wiedza, pieniądze oraz inne, to rzeczy które zapewne każdy z nas, chciałby mieć. Prawda jest taka, że do życia nie potrzebujemy nie wiadomo jakiego majątku, 10-paków, wiedzy niczym Einstein oraz inni wielcy myśliciele. Nie potrzebujemy też innych rzeczy, ponieważ w każdym z nas jest determinacja która pozwala nam na wypracowanie wszystkiego co potrzebne. Dzięki niej, w każdym z nas jest choć 1% Giga Chada; Dzięki niej możemy wypracować najsilniejsze dla naszego organizmu mięsnie; Dzięki niej możemy dowiedzieć się wielu faktów i stać się tak mądrzy, jak wcześniej wspominany Einstein. Dlatego gdy jest trudniej, nie odpuszczajmy sobie i nie mówmy, że nam się nie uda; gdyż w taki sposób pokazujemy swoje słabości i jacy leniwi jesteśmy (a zarazem nie przypominamy ideału którym jest Giga Chad) Gdy mama prosi was (skierowane do młodszych odbiorców) o wyłączenie gdy komputerowej, zróbcie to. Gra nie da wam dużego pożytku, a pomoc mamie/posłuchanie jej to najmilsza rzecz jaką możecie dla niej zrobić. Za takie czyny stajemy się lepszymi niż inni w około, niż Ci z którymi gramy. Nigdy nie uciekajcie od problemów lecz mierzcie się im twarzą w twarz, a zawsze będziecie odnosić sukcesy. Nie bójcie się siebie i bądźcie sobą. Nie gońcie za modą jeżeli podobają wam się ubrania które zbytnio modne nie są, ponieważ w ten sposób jesteście oryginalni i dla niektórych możecie być wzorem do naśladowania. Oto jak człowiek dzięki swoim emocjom i determinacji, może stać się Giga Chadem. Praktycznie KAŻDY Z NAS może nim być. Dziękuję za przeczytanie i życzę miłego dnia/nocy Pozdrawiam ~ Giga Chad z Polski
Odpowiedz
7Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8