trendy
Ryszard Terlecki zachęca do dewastowania przyrody dla PiS-u. "A jak ktoś to napisze na murze np. kościoła, to potępicie czy nie?"
Midas - kot z czterema uszami

Kot z CZTEREMA uszami hitem Instagrama. "Wygląda jak Pokemon"

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.11.2021 12:26

Social media kochają wszystko, co nietypowe i niezwykłe. Nic dziwnego, że absolutnym fenomenem Instagrama stał się kot Midas. Zwierzę zyskało wyjątkową popularność za sprawą rzadkiej mutacji genetycznej, w wyniku której wyrosło mu... czworo uszu.

bFZXwhwz

Profil Midasa na Instagramie rośnie w tempie, którego mogłaby pozazdrościć niejedna influencerka. Najzabawniejsze w tej historii jest to, że mówimy o kocie! Fenomen zwierzątka polega na tym, że urodziło się z czterema uszami. Rzadka przypadłość jest w przypadku Midasa atutem. Kot zgromadził na Instagramie blisko 70 tys. obserwatorów! Z takimi zasięgami można już liczyć na fajne współprace z markami.

Midas jest czteromiesięcznym kociakiem rasy rosyjskiej niebieskiej. Przyszedł na świat w ogrodzie znajomych swojej właścicielki razem z sześciorgiem rodzeństwa. Zwierzę adoptowała para z dzielnicy Çankaya w tureckiej Ankarze. Po urodzeniu kot został zbadany przez weterynarza, który stwierdził, że mutacja genetyczna nie jest zagrożeniem, ale zaletą, ponieważ umożliwia zwierzakowi lepiej słyszeć.

Kot z czterema uszami hitem internetu

Opiekunka kociaka postanowiła pokazać światu, jaki Midas jest śliczny. Na profilu zwierzaka możemy znaleźć wiele zdjęć i filmów z jego udziałem. Oczywiście na pierwszym planie są dwie pary uszu - weterynarz wytłumaczył, że pojawiły się prawdopodobnie dlatego, że rodzice Midasa posiadali recesywny gen.

Para dodatkowych uszu jest nieco mniejsza i "schowana" w większych uszach.

Uroku Midasowi dodaje jeszcze jeden element wyglądu. Na brzuchu zwierzęcia znajduje się plamka białej sierści, która układa się w kształt serca

Wszyscy jesteśmy zakochani w Midasie

Filmy i zdjęcia na Instagramie Midasa lajkują i komentują osoby z całego świata - Słowenii, Włoch, Francji, Brazylii, Wenezueli, Meksyku, a także z Polski. Internauci, oprócz pisania wyrazów miłości, często w żartobliwym tonie porównują kotka do... Pokemona.

Z tego, co widzimy na profilu Midasa, kot zaprzyjaźnił się z psami, które zamieszkują dom właścicieli - 12-letnią Suzy i 14-letnią Zeyno. Opiekunowie kociaka przekazują, że ulubioną rozrywką Midasa jest zabawa kłębkami włóczki.

Jak Wam się podoba kot z czterema uszami?

Źródła: Polsat News/Daily Paws/Instagram

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Były rzepiary, teraz pora na słonecznikary. Rolnik pokazał jak niszczą jego ciężką pracę