trendy
Maja Staśko znów hejtowana. Za krytykę słabego trendu na TikToku
Fundacja Kai Godek traci lokal w Warszawie

Fundacja Kai Godek traci biuro. Lokal dostaną za darmo Ukraińcy

Źródło zdjęć: © Baranowski Michał, Vibez.pl / AKPA, Instagram, Reuters
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,16.12.2022 14:00

Znana z homofobii i bilbordów z porozrywanymi płodami fundacja Życie i Rodzina musi szukać nowej siedziby w Warszawie. Miasto wymyśliło dla lokalu lepsze przeznaczenie. Będzie to miejsce bezpłatnego zakwaterowania ukraińskich uchodźców.

Fundacja "Życie i Rodzina" Kai Godek od lat budzi kontrowersje. Konserwatywni działacze zasłynęli m.in. złożeniem do Sejmu projektu "Stop LGBT", który zakazywał Parad Równości i zabraniał propagowania związków jednopłciowych. Fundacja wymyśliła akcję "Aborcja to zabójstwo", która ma doprowadzić do skazywania osób informujących o aborcji. Aktywiści Godek są również twórcami bilbordów i ulotek przedstawiających rozerwane płody.

Fundacja Kai Godek musi się zmierzyć z poważnym kryzysem. Władze Warszawy wymówiły umowę najmu na lokal będący siedzibą Fundacji Życie i Rodzina. Chodzi o budynek przy ul. Ogrodowej 28/30. Konserwatywni działacze mają czas do końca grudnia, by wynieść się z lokalu.

Fundację Kai Godek czeka wyprowadzka z lokalu w Warszawie

Fundacja Kai Godek informuje, że miasto wyremontuje budynek, w którym znajduje się siedziba aktywistów. Ten następnie zostanie oddany do bezpłatnego zakwaterowania Ukraińców - uchodźców wojennych. Działacze nie byli przygotowani na taki rozwój wydarzeń. "Presja czasu, wysokie ceny czynszów oraz konieczność wyposażenia biura to ogromne, nieplanowane wydatki finansowe dla Fundacji" - czytamy na fanpejdżu fundacji.

Fundacja Kai Godek żali się, że musi zebrać fundusze na nieoczekiwaną przeprowadzę. Organizacja za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowała do sympatyków o wsparcie. "Będziemy wdzięczni za każdą kwotę, która wesprze nas w tej nieoczekiwanej, trudnej sytuacji" - piszą działacze.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 21
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Jak fotografują młodzi Polacy? Trzymaj pion, by być na poziomie