FRISBEE Cyberpunk 2077

FRISBEE Cyberpunk 2077, czyli kawałek plastiku w cenie GRY? "Niesamowite, dokładnie to, czego wszyscy oczekiwali"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Sklep CDPR
Oliwier NytkoOliwier Nytko,26.04.2022 11:05

CD Projekt RED wypuścił FRISBEE Cyberpunk 2077, które kosztuje - bagatela - 320 złotych. Szkoda, że nie chce im się tak bardzo wydawać dodatków do gry, która wyszła prawie półtora roku temu.

Cyberpunk 2077 jest takim "chłopcem do bicia" w społeczności graczy. Sorki, ale niespełnione obietnice oraz ciągłe przedłużanie daty wydania dodatków (czy aktualizacji na next-geny) sprawiły, że fani szybko zmienili zdanie o CDPR. Od "najlepsiejszej firmy" do "Wiedźmin 3 był ich ostatnią dobrą grą".

FRISBEE Cyberpunk 2077 za 320 złotych

Nie 32 - a 320 złotych za kawałek plastiku dla najwierniejszych fanów. Dokładniej to za Cyberpunk 2077 x miBee: Latający dysk LED Tyger Claws. Jak rozumiem, firma miBee ma tworzyć świetne frisbee. Okej, jestem w stanie w to uwierzyć.

Co oferuje nam krążek za 320 złotych (+ koszty wysyłki!) w sklepie CD Projekt Red GEAR?

 • Oświetlenie LED sterowane żyroskopowo;
 • 5 trybów świecenia;
 • Tryb gry;
 • Tryb bezpieczeństwa;
 • Ładowanie USB;
 • Wodoodporność.

Dodatkowo produkt ma pochodzić z Polski.

Cyberpunk 2077 x miBee: Latający dysk LED Tyger Claws
Cyberpunk 2077 x miBee: Latający dysk LED Tyger Claws (Sklep CDPR)

Szukasz jakiegoś odjazdowego gadżetu, który wzbogaci twoją stylówkę? Tyger Claws mają coś dla ciebie. Oto zakazany owoc technologii świata mrocznej przyszłości — dysk o średnicy 27 centymetrów wyposażony w diody LED i wytrzymałą baterię (do 2 godzin zabawy!), którą możesz naładować za pomocą złącza USB i pięć trybów oświetlenia. Do użytku za dnia i w nocy, a przy tym lekki i wodoodporny — normalnie marzenie!

Cyberpunk 2077 x miBee: Latający dysk LED Tyger Claws
Cyberpunk 2077 x miBee: Latający dysk LED Tyger Claws (Sklep CDPR)

Nadal. Frisbee za 331,96 złotych to najdziwniejszy kawałek merchu, który powstał przy brandingu Cyberpunka. Za drogo i zbyt niszowo?

CD PROJEKT RED GEAR | Cyberpunk 2077 x miBee: Tyger Claws Flying Disc

A dodatku jak nie było, tak nie ma. Wszyscy wyczekują, aż CDPR wygrzebie się ze snu zimowego i wreszcie coś wyda. Cyberpunk 2077 wyszedł w grudniu 2020 roku. Mamy prawie maj 2022. A tutaj CDPR Gear serwuje nam taki produkt. Może i jest świetny, ale zdenerwował fanów.

Cyberpunk 2077 miał masę merchu i akcesoriów

Przed premierą gry CDPR Gear i CDPR z różnymi producentami zapewnili graczom milion sposobów na obkupienie się akcesoriami z logiem Cyberpunka 2077. Bluzy, koszulki, case’y, karty graficzne, szmery, bajery - było tego bez liku. Ba! Wyszedł nawet zapach Old Spice z dedykowaną szatą graficzną.

Wiadome jest to, że osoby odpowiedzialne za tworzenie fizycznych produktów nie tworzyliby przecież dodatków do cyfrowej gry, ani nie naprawialiby jej. Jest to tylko, heh, dodatek do sprzedaży gry. Jednak taki merch zamiast aktualizacji gry potrafi wkurzyć graczy. Jak bardzo? Oto niektóre z komentarzy:

Wreszcie Cyberpunk DLC, na które czekaliśmy;

niesamowite, dokładnie to, czego wszyscy oczekiwali;

Wreszcie ostateczne dopełnienie moich cyberpunkowych doświadczeń - podświetlane frisbee, które kosztuje 100 dolarów;

Kto u diabła by to kupił? To najbardziej niszowa z nisz. Rozważyłbym zakup zestawu do disc golfa z grafikami z gry, ale dysk z pazurem tygrysa, którym rzucisz kilka razy w ciemności i to wszystko, to wszystko, do czego się nadaje;

Zamiast po prostu sprzedawać to na stronie internetowej, CDPR w swojej nieskończonej wiedzy uznało, że trailer jest koniecznością. Jasna cholera;

To musi być jakiś żart, prawda? To tak jakby siedzieli i zastanawiali się "jaki jest najlepszy sposób na trollowanie fanów" i w końcu zdecydowali się na zrobienie trailera o świecących w ciemności frisbee XD;

Nie możemy sprzedać wam gotowej gry, najlepsze, co możemy zrobić, to podświetlane frisbee.

Akcje spadają to trzeba się jakoś ratować xD

Do kogo jest skierowany ten produkt? Do graczy. Kto miałby to kupić? Najwierniejsi fani. A kogo wkurzyło frisbee za 320 złotych? Najwierniejszych fanów. Nie wiem, kto zajmuje się tworzeniem merchu - ale kaman, to bardzo zły czas.

Gdyby to zostało zapowiedziane po pierwszym dodatku do Cyberpunka 2077, to wszystko było okej. Nikt by nawet nie zwrócił uwagi. A tak? Jest źle.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 0