Maja Staśko kontra TransTV

Fani "TransTV" atakują Maję Staśko. Groźby tortur i śmierci

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.12.2022 14:00

"TransTV" zdobywa popularność w sieci na poniżaniu transpłciowych Tajek. Aktywistka i dziennikarka Maja Staśko skrytykowała kanał. W odwecie spotkała ją fala hejtu. Od niektórych komentarzy pod adresem kobiety jeżą się włosy na głowie.

"TransTV" to projekt, za który odpowiada duet influencerów: Natan Marcoń "bóg estetyki"Amadeusz Roślik "Ferrari". Mężczyźni wyjechali do Tajlandii, skąd prowadzą transmisje na żywo oznacza jako "TransTV". Na streamy zapraszają transpłciowe Tajki, które poniżają dla wyświetleń. Pomysł zadziałał. Bulwersujące transmisje śledzi nawet 45 tys. osób.

Influencerzy słownie upokarzają zaproszone Tajki, które nie rozumieją, o czym Polacy rozmawiają między sobą. Są to obrzydliwe treści bazujące na najniższych instynktach, które powinny być natychmiast banowane. W osobnym artykule spisaliśmy rozmowy, które mężczyźni prowadzą z zaproszonymi kobietami. Zachwycanie się twórczością Marconia i Roślika jest przejawem głupoty, ignorancji i skrajnego dzbaństwa.

Fani "TransTV" zaatakowali Maję Staśko

Aktywistka i dziennikarka Maja Staśko była jedną z pierwszych osób, które publicznie skrytykowały "TransTV". "Obrzydliwa transfobia, rasizm, seksizm" - tymi słowami Staśko oceniła projekt influencerów w social mediach. Zwróciła się do widzów, którzy oglądają transmisje z Tajlandii: "Wasze przyzwolenie na zachowania, w których influencerzy za kasę i zasięgi poniżają transpłciowe Tajki, a także podsycanie tych działań, jest obrzydliwe" - napisała aktywistka na Twitterze.

Szambo wybiło. Staśko za nagłaśnianie patologicznych zjawisk w internecie otrzymała masę hejtu.

Maja Staśko kontra TransTV
Maja Staśko kontra TransTV (Instagram)
Maja Staśko kontra TransTV
Maja Staśko kontra TransTV (Instagram)
Maja Staśko kontra TransTV
Maja Staśko kontra TransTV (Instagram)

Staśko zaczęła dostawać telefony z groźbami od nieznajomych osób. "Ktoś ujawnił mój numer telefonu. Od kilku minut mam bez przerwy telefony. Były już fałszywe oskarżenia, fejki moich postów, obwinianie, inwektywy, życzenia śmierci, nakłanianie do odebrania sobie życia. Teraz to. To jest nękanie za to, że sprzeciwiłam się patologicznym streamom" - napisała aktywistka na Twitterze.

Maja Staśko kontra TransTV
Maja Staśko kontra TransTV (Twitter)

Na wpisy aktywistki zareagował Sylwester Wardęga. Youtuber zwrócił uwagę, że Staśko jakiś czas temu sama udostępniła swój numer w sieci dla szukających pomocy pokrzywdzonych przemocą seksualną.

Maja Staśko kontra TransTV
Maja Staśko kontra TransTV (Instagram)

Aktywistka odparła, że tak było, ale ukryła numer, gdy zaczęła być popularna. Twierdzi, że teraz udostępnili go użytkownicy portalu Wykop.pl. "Ludzie dzwonią całą noc, do tego grożą mi, że mnie zaatakują pod domem, podają mój rzekomy adres (błędny), dane mojego brata, który ma być kolejnym celem" - napisała Staśko na Twitterze.

Maja Staśko kontra TransTV
Maja Staśko kontra TransTV (Instagram)
trwa ładowanie posta...

Staśko nagrała fragment rozmowy osobą, która dzwoni do niej z numeru prywatnego. - Piwnica, wiadro, szczur i palnik. To nie będzie zbyt przyjemne. Wytłumaczyć ci, na czym to polega? - mówi męski głos do aktywistki. - Wkładasz szczura do wiadra. Wiadro do brzucha ofiary. Przypalasz wiadro, szczur nie ma jak się wydostać i przegryza się przez twój brzuch.

trwa ładowanie posta...

Aktywistka została na krótki czas zbanowana na Twitterze. "Napisałam, że "nie muszę bić teścia" (czyli brać testosteronu do rozrostu mięśni). Twitter uznał, że to promowanie przemocy... Ten ban to oczywiście konsekwencja masowej nagonki. Jego powód jest w oczywisty sposób absurdalny - stanowi wymówkę i efekt nękania" - napisała Staśko na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Aktywistka oznajmiła w mediach społecznościowych, że zawiadomi o sprawie policję.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 13
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 13
Ewka,zgłoś
Jak ktoś kogoś krytykuje to powinien liczyć się z krytyką zwrotną
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się