najnowsze
Polexit: co młodzi REALNIE mogliby stracić po wyjściu Polski z Unii Europejskiej?
klikanie na smartfonie

Facebook z trybem znikających wiadomości. Czym jest Vanish Mode?

Źródło zdjęć: © pixabay.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.11.2020 13:12

Facebook wprowadza do swoich komunikatorów funkcję znikających treści. Od tej pory, jeśli chcemy, aby jakaś rozmowa nie przetrwała próby czasu na Messengerze czy Instagramie, ta zniknie z historii czatu po zakończonej konwersacji.

bEJjTgSr

Opcja, którą znają już użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady nazywa się Vanish Mode. W swoich założeniach bardzo przypomina działanie Snapchata – treść znika w wirtualnym niebycie po tym, jak użytkownik się z nią zapozna i wyjdzie z czatu.

Jak działa Vanish Mode na Messengerze?

Vanish Mode na Messengerze nie stanie się domyślnym trybem. Jeśli zechcemy go uruchomić na smartfonie, będziemy musieli wejść w rozmowę z wybranym znajomym i przesunąć palcem na ekranie ku górze. Z funkcji nie można korzystać podczas rozmów z osobami, które nie są w gronie naszych znajomych. Kiedy aktywujemy Vanish Mode na swoim urządzeniu mobilnym, Messenger zmieni kolor na ciemny.

Jest jedno ALE – jeśli spodoba nam się jakiś GIF czy rekcja i zechcemy zrobić zrzut ekranu, nasz rozmówca dostanie o tym powiadomienie. Rozwiązanie to ma być zabezpieczeniem przed nadużyciami.

Facebook tłumaczy, że tryb znikających wiadomości można dezaktywować dokładnie w ten sam sposób, w jaki go uruchomiliśmy – "swipeując" palcem w górę ekranu.

bEJjTgSt

Warto wiedzieć, że Facebook wprowadza udogodnienia zarówno dla osób, które chcą poczuć odrobinę prywatności w sieci, jak i dla tych, którzy chcą się czuć bezpiecznie – mogą oni wykorzystać wiele sposobów, aby zwalczać hejt w internecie.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Kiedyś współżyła z duchami. Teraz zrobi o nich serial dokumentalny