najnowsze
Sprawdź, jaką postacią z Doliny Muminków jesteś!
Smartfon w dłoni

Twitter kopiuje rozwiązanie z Instagrama? Wszystko, co warto wiedzieć o Fleets

Źródło zdjęć: © pixabay.com
Jakub Tyszkowski,18.11.2020 12:34

Twitter wprowadza nową funkcję – poznajcie Fleets! Jest to rozwiązanie do złudzenia przypominające instagramowe Stories. Opublikowany materiał zniknie po upływie 24 godzin.

bDmBtpSb

Korzystacie ze Stories na Instagramie? Podobnie rozwiązanie właśnie wdrożył Twitter. Od tej pory nie tylko napiszecie tweeta na 280 znaków, ale i podzielicie się swoim fleetem (wychwytujecie rym: tweet/fleet?). Nowa funkcja polega na możliwości udostępnienia treści na swoim profilu – tekstu, zdjęcia, wideo – z którą zapoznamy jedynie przez 24 godziny.

Jak korzystać z Fleets na Twitterze?

Twórcy nowego rozwiązania tłumaczą, że Fleets powstało po to, aby użytkownicy czuli się, jakby toczyli prawdziwą rozmowę, która jest ulotna – nikt nie może do niej wrócić po dwóch latach. Dzielimy się tym, o czym myślimy w danej chwili.

Funkcja Fleets pojawi się w górnej części profilu użytkownika. Nasze Fleets będzie ogólnodostępne. Treści udostępnianych w ramach Fleets nie można “retweetować”, a jedynie odpowiedzieć na nie w prywatnej wiadomości. Rozwiązanie to ma uczynić relacje na Twitterze bardziej osobistymi. Podobna funkcja istnieje już na platformach: YouTube, Facebook, Snapchat i oczywiście Instagram.

bDmBtpSd

Fleets przeszło pozytywnie fazę testów w Brazylii, Włoszech, Indiach i Korei Południowej.

Jesteście na bieżąco z nowinkami technologicznymi? Czytaliście newsa o tym, że Facebook wprowadza tryb znikających wiadomości na Messengera i Instagrama?

Komentarze (0)
arrow
Która postać z "The Crown" jest do Ciebie najbardziej podobna?