Euro Truck Simulator 2: Heart of Russia wstrzymane. Nie liczcie na szybki wjazd do Rosji

Euro Truck Simulator 2: Heart of Russia wstrzymane. Nie liczcie na szybki wjazd do Rosji

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, SCS Software
Oliwier NytkoOliwier Nytko,31.05.2022 12:00

Studio stojące za Euro Truck Simulator 2 planowało ogromne rozszerzenie z Rosją w roli głównej. Teraz, przez wojnę wywołaną przez ten kraj, dodatek został anulowany i najpewniej nigdy nie zobaczymy go w akcji.

W Ukrainie trwa aktywny konflikt zbrojny. Miliony osób musiało opuścić swoje domy, a tysiące straciły życia dla ratowania swojego państwa. To Rosja jest agresorem i to przez jej władze, to wszystko się dzieje. Stąd większość firm z zachodu zawiesiła swoją działalność: Apple wycofało swoje dostawy, największe sieciówki zamknęły swoje placówki, a kina straciły dostęp do nowości.

Euro Truck Simulator 2 bez dodatku Heart of Russia

Euro Truck Simulator 2 to ewenement w świecie gier. Tytuł wyszedł prawie 10 lat temu, a nadal zyskuje sporą popularność pośród gamingowej społeczności. Koncept jest banalnie prosty: rozwozimy ciężarówką dobra po całej Europie.

Deweloper, SCS Software zadbał o genialne wsparcie. Na ten moment ukazało się aż 7 sporych dodatków dla Euro Truck Simulator 2, rozszerzających mapę o m.in. Polskę, Włochy, Finlandię, Rumunię czy Portugalię.

W tym roku miał wyjść dodatek "Heart of Russia" w którym gracze mieli otrzymać opcję do przemierzania Rosji. Przez obecne wydarzenia, dodatek wydanie dodatku zostało wstrzymane.

Euro Truck Simulator 2: Heart of Russia - Vyazma to Kaluga Gameplay

DLC "Heart of Russia" było prawie gotowe

We wpisie na swoim blogu, SCS Software odpowiedziało na wszystkie ważne pytanie dot. nowego dodatku. Dowiedzieliśmy się, że 24 lutego, do ukończenia prac pozostało od 6 do 8 tygodni.

Nagle całym światem wstrząsnęła wiadomość, że Rosja najechała Ukrainę. Byliśmy w szoku.

SCS przekazuje, że od razu zmienili swoje priorytety: wydali charytatywny zestaw z ukraińskimi malowaniami. Ponad 85 tys. osób zdecydowało się na zakup - co jest ogromną liczbą, jak na taką społeczność. Ale co z wydaniem dodatku, który miał się znajdywać w Rosji? Cóż…

Oficjalnie dodatek "Heart of Russia" zostało wstrzymane, włożone do lodówki:

Tworząc nasze gry, staramy się być tak apolityczni, jak to tylko możliwe, w pewien sposób chroniąc globalną grupę graczy przed codziennymi kontrowersjami. Bardzo podoba nam się pomysł, że nasza wspólna pasja, jaką jest symulacja ciężarówki, pozwala ludziom połączyć się, złożyć wirtualną wizytę w sąsiednim kraju w spokoju i cieszyć się wspólnym hobby, a nie pozwalać, by cokolwiek nas dzieliło. Ponieważ jednak nasze DLC, Heart of Russia, dotyczy bezpośrednio Rosji, a tak wielu ludzi cierpi, postanowiliśmy wstrzymać się z wydaniem DLC, aby nie było ono postrzegane w jakikolwiek sposób jako wsparcie lub tolerancja dla agresji.

Firma mówi także, że dodatek nie zostanie porzucony - a jedynie jego premiera będzie miała miejsce "gdy przejdzie czas odbudowy i uzdrowienia Ukrainy".

Głęboko wierzymy, że jest nadzieja na to, że dumny naród Ukrainy zwycięży, a cierpienie zostanie przerwane dla wszystkich. Niesprawiedliwość nie może i nie powinna zwyciężyć. A kiedy nadejdzie czas odbudowy i uzdrowienia Ukrainy, postaramy się znaleźć sposób, aby nasze Serce Rosji DLC odegrało jakąkolwiek rolę w tym procesie uzdrowienia, dla wszystkich.

Pamiętajcie, jest to spora decyzja. Firma zarabia na grze oraz dodatkach. Brak wydania dodatku, nad którym pracowali X lat, oznacza spore obniżenie oczekiwań względem zarobków. Propsy dla SCS, że tak wyszli z sytuacji - i zgrabnie zapowiedzieli pomiędzy wierszami, że dodatek pewnie wyjdzie, gdy wojna się zakończy. I jak nie lubić Czechów?

Źródło: SCS Software blog

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0