Death From Above. Gra o wojnie w Ukrainie

"Death From Above". Powstała pierwsza gra o wojnie w Ukrainie

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.03.2023 07:30

Wojna w Ukrainie doczekała się pierwszej gry wideo. W produkcji zatytułowanej "Death From Above" gracz wcieli się w operatora drona, który atakuje rosyjskich agresorów. Deweloperzy apelują o wsparcie w wydaniu dzieła.

"Death From Above" to arcade'owy symulator operatora drona. Gracz wciela się w ukraińskiego żołnierza, który atakuje rosyjskie wojsko. Dzieło to efekt współpracy niemieckiej firmy wydawniczej Lesser Evil oraz studia Rockodile z Finlandnii.

Produkcja ma oferować różnorodne misje. Od wyszukiwania i bombardowania obozów wroga, pojazdów i składów amunicji, przez patrolowanie terenu, aż po... transport pralek ukradzionych przez Rosjan. Gracz będzie musiał przyjąć odpowiednią strategię - czy woli operować na terenie przeciwnika i narażać się na zestrzelenie, czy zwiększyć szansę na przetrwanie, działając z dala od obrony przeciwlotniczej wroga.

"Death From Above". Wciel się w operatora ukraińskiego drona

Twórcy gry zdają sobie sprawę, że "Death From Above" może wywołać kontrowersje. Dzieło opowiada o krwawym konflikcie, w którym każdego dnia umierają setki ludzi. Deweloperzy mają nadzieję, że "Death From Above" zapewni "zabawę i ulgę". Ich zdaniem gry wideo - w tym symulator operatora drona - "mogą być narzędziem aktywizmu politycznego i społecznego".

To świadoma decyzja o angażowaniu się w trudne kwestie obecnych wydarzeń, które bezpośrednio wpływają na życie milionów ludzi na Ukrainie i poza nią.

- Twórcy "Death From Above"

Deweloperzy zbierają na Kickstarterze pieniądze na wydanie tytułu. Budżet wynosi 25 tys. dolarów, z czego udało już się zebrać ponad 15 tys. dolarów. Autorzy gry przekażą 30 proc. przychodów ze sprzedaży na wsparcie Ukrainy. Wydawca zwiększy sumę wsparcia do 70 proc. przychodów, jeśli zwróci się budżet produkcji. Planowana data wydania gry na Steamie wypada na 2. kwartał 2023 r.

Death from Above Teaser Trailer

Źródło: Eurogamer.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 42
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 48