Emily w Paryżu

"Emily w Paryżu" komentowana przez francuską influencerkę: "Głęboko gardzę jej strojami"

Źródło zdjęć: © Netflix, Sabina Socol, Instagram
Anna RusakAnna Rusak,06.01.2022 14:37

Styl "Emily w Paryżu" jest dość oryginalny, ale z paryską rzeczywistością ma niestety niewiele wspólnego. Francuska influencerka skonfrontowała serial z realiami.

Wiemy już, że nowy sezon "Emily w Paryżu" był raczej rozczarowaniem. Obietnice o większej inkluzywności i mniejszej dawce stereotypów nie zostały spełnione, a serial wciąż ma niewiele wspólnego z prawdziwym, paryskim życiem.

Znana, francuska influencerka Sabina Socol postanowiła skomentować drugi sezon "Emily w Paryżu". Na swoim profilu odniosła się m.in. do stylizacji Emily i cóż, jej opinia raczej potwierdza to, co napisałam wyżej.

Socol w przypiętych stories po raz kolejny (robiła to też przy okazji pierwszej serii) omawia francuski serial Netflixa i odnosi go do dobrze znanej sobie rzeczywistości. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się, co mówi o miłosnych trójkątach czy Sylvie, to po prostu odwiedźcie jej profil.

Emily w Paryżu: Sezon 2 | Oficjalny zwiastun | Netflix

Paryski styl? Raczej spora przesada

Spora część przemyśleń influnecerki dotyczy mody w serialu. Fani chcieli wiedzieć, co myśli o dość oryginalnych stylizacjach Emily. Jak możecie się domyślić, Socol nie ma najlepszego zdania ani o produkcji, ani o kostiumach.

Infulnecerka powiedziała, że: "gardzi strojami i fryzurami Emily". Uważa, że są nierealistyczne, a twórcy postąpiliby lepiej, gdyby po prostu zainspirowali się codziennym stylem Lily Collins.

Sabina Socol
Sabina Socol (Instagram.com, Sabina Socol)

Czy Emily mogłaby być mniej stereotypowa?

Za najlepszą stylizację uważa tę, w której aktorka wraca do domu nad ranem w męskiej marynarce i niedbale zawiązanym koczku. Sądzi też, że jeśli serial będzie dłużej trwał, to może zobaczymy Emily w jakichś bardziej francuskich stylizacjach.

Nie zapominajmy, że Emily jest postacią serialową. Domyślam się, że kostiumografowie chcieli pokazać jej cechy osobowości poprzez ubrania ( wesołe usposobienie, pracoholizm… itp.). Stylizacje wciąż są przesadzone, ale jednak byłoby trochę dziwne, gdyby Emily pojawiła się po jednym sezonie w klasycznych Levi'sach, marynarce i rozpuszczonych włosach, nie? Czuję, że w końcu tam dotrze (jeśli serial będzie trwał dalej)

trwa ładowanie posta...

Później Socol komentuje też np. stylizacje Camille (są znacznie lepsze niż Emily, ale wciąż nieidealne) i odnosi się do pozostałych wątków serialu. Oczywiście trudno nie zgodzić się z influencerką – gdyby Emily nagle wystąpiła w czymś prawdziwie francuskim, pewnie wszyscy bylibyśmy zdziwieni, ale może kolejne sezony pozwolą jej odkryć prawdziwy, francuski szyk.

Oby tylko tutaj znowu nie poszła w stereotypy i nie zaczęła chodzić np. tylko w koszulkach w paski z beretem na głowie. Cóż, pozostaje nam liczyć na to, że w kolejnych sezonach "Emily w Paryżu" zobaczymy trochę mniej przerysowania, a więcej klasyki i prawdy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 3