Etui Ekipy ukradzione? Drama

Ekipa ZNOWU coś skopiowała? Drama alert wokół nowych ETUI na telefon❗

Źródło zdjęć: © Ekipa / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.10.2021 10:59

Internauci sugerują, że Ekipa Friza zgapiła projekt etui na telefon od projektu etui autorstwa Kalucha i Ospanno. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdźmy to!

Po aferze z logo sowy Wersow i kilkoma innymi wpadkami Ekipa nie ma łatwego życia. Internetowi śledczy na czele z Sylwestrem Wardęgą obserwują uważnie każdy ich ruch. Mimo to supergrupa influencerów z Krakowa zdaje się nie przejmować tym, co powiedzą o niej inni i nadal robi wokół siebie szum. Przykładowo, w jednym z najnowszych filmów testowali miotacz ognia w mieszkaniu.

Czy Ekipa wyciągnęła lekcję ze wszystkich dram, które nadszarpnęły jej nieskazitelny wizerunek? Niektórzy internauci twierdzą, że nie, a jako dowód podają przykład nowych produktów, które ukazały się w oficjalnym sklepie Ekipy. Kontrowersja dotyczy etui na telefon, utrzymanych w charakterystycznym, animowanym stylu - jeśli kojarzycie wygląd wersji deluxe płyty Ekipy, to wiecie, o co chodzi.

Etui na telefon
Etui na telefon (Ekipa , Instagram)

Gdzieś już to widzieliśmy?

W komentarzach pod załączonym wyżej postem wiele osób twierdzi, że Ekipa ukradła projekt swojego etui od projektu etui autorstwa KaluchaOspanno (dwóch młodych youtuberów). Panowie wypuścili swój produkt zaledwie dwa tygodnie przed tym, jak zrobiła to Ekipa. Poniżej wklejam zdjęcie, które przedstawia etui Kalucha i Ospanno - porównajcie je z tym, które udostępniłem wyżej.

Etui Kaluch & Ospanno
Etui Kaluch & Ospanno

Etui Ekipy pod ostrzałem

Wielu internautów, którzy porównali oba projekty, pisze na profilu sklepu Ekipy następujące komentarze:

Etui Ekipy
Etui Ekipy (Instagram)
Etui Ekipy
Etui Ekipy (Instagram)
Etui Ekipy
Etui Ekipy (Instagram)

Według mnie to jest niemożliwe, aby Ekipa znowu coś z premedytacją skopiowała od innych twórców. Nie po superaferze związanej z logo Wersow. Gdyby to zrobili, musieliby być totalnie odklejeni od rzeczywistości, a (jeszcze) tak ich nie postrzegam. Moim zdaniem Ekipa trzyma się stylu wizualnego, który zaprezentowała z okazji wypuszczenia płyty. Pechem dla Ekipy jest to, że ten styl jest obecnie mainstreamowy, dlatego inni twórcy też go używają.

Ekipa Friza
Ekipa Friza (Ekipa , Instagram)

Pytanie, czy przy okazji kontrowersyjnych etui Ekipa mogła wysilić się na większą kreatywność tak, aby zminimalizować ryzyko posądzenia o plagiat?

Oczywiście. Zauważcie, że sylwetki Ekipowiczów są umiejscowione w prawym dolnym rogu etui, tak samo jak sylwetki Kalucha i Ospanno. Na dole case'ów Ekipy znajduje się logo Ekipy - w tym samym miejscu znajduje się nazwa Ospanno i Kalucha. Gdyby więc Ekipa zaszalała z tymi dwoma elementami - umiejscowieniem postaci i umiejscowieniem logo - nie musiałaby się teraz przejmować lawiną komentarzy o treści "UKRADLIŚCIE".

A co Wy myślicie o tej sprawie?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
uggla,zgłoś
Warszawa pewnie powiedziała: "Nikt się nie skapnie".
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się