ludzie
Koniec "Ricka i Morty’ego"? Szokujące oskarżania wobec twórcy
Ekipa promuje Milk Crate Challenge

Ekipa promuje challenge, który został ZAKAZANY na TikToku. Tym razem przesadzili?

Źródło zdjęć: © YouTube.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.09.2021 14:01

TikTok zabronił twórcom nagrywania "Milk Crate Challenge". Jest to wyzwanie, które może skutkować poważnymi obrażenia ciała. Mimo to Friz i Ekipa odtworzyli challenge, ostrzegając fanów, aby ich nie naśladowali. Dzieciaki posłuchają?

Podczas tegorocznych wakacji TikTok zalała fala filmów przedstawiających "Milk Crate Challenge". Jest to niezwykle niebezpieczne wyzwanie, które polega na tym, że osoba wchodzi na schody ustawione ze skrzynek po mleku. W większości przypadków challenge kończy się upadkiem z wysokości i bolesnymi obrażeniami ciała. Fenomen tego zjawiska opisaliśmy jeszcze w sierpniu.

Kiedy w internecie zaczęły się pojawiać relacje osób poszkodowanych na skutek wzięcia udziału w wyzwaniu oraz ostrzeżenia lekarzy, TikTok usunął wyniki wyszukiwania związane z hasztagiem #milkcratechallenge. Serwis słusznie argumentował, że wyzwanie zachęcało do wykonywania niebezpiecznych czynności. Ban od TikToka sprawił, że na pewien czas zapomnieliśmy o challenge'u... aż odtworzyła go Ekipa.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Friz i Ekipa promują Milk Crate Challenge

Na kanale Friza pojawił się film, w którym Ekipa wykonała Milk Crate Challenge. Friz powiedział z offu, że on i pozostali influencerzy robią to wyzwanie, ale "maksymalnie się zabezpieczają" (czyli ubierają kaski, asekurują się oraz puszczają groźnie brzmiącą muzykę w tle). Lider Ekipy zaapelował do fanów, aby pod żadnym pozorem ich nie naśladowali. Ekipa robi wyzwanie od 5 minuty i 20 sekundy filmu:

Powiedziała TAK 🥰

Ekipa promuje Milk Crate Challenge
Ekipa promuje Milk Crate Challenge (YouTube)
Ekipa promuje Milk Crate Challenge
Ekipa promuje Milk Crate Challenge (Friz , YouTube)
Ekipa promuje Milk Crate Challenge
Ekipa promuje Milk Crate Challenge (YouTube)

Fani Friza posłuchają apelu swojego idola?

Nie wiem, jaki jest sens w pokazywaniu challenge'u, który nie dość, że został zakazany na TikToku, bo jest zbyt niebezpieczny, to jeszcze wyszedł już z mody. Za granicą nikt już nie wykonuje "Milk Crate Challenge". No i pytanie, czy dzieciaki, które oglądają Ekipę, na serio posłuchają apelu Friza, aby nie robili tego, co robi ich idol. No mam spore wątpliwości.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Mortalcio i Kartonii rozstali się. Fani winią Kingę Banaś