Edukacja klimatyczna w szkołach w Katowicach. Co na to Czarnek?
Samorząd Katowic ogłosił, że w przyszłym roku szkolnym wprowadzi pilotażowy program edukacji ekologicznej w szkołach. O czym będą uczyć się młodzi ludzie i jakie klasy obejmę nauka o kryzysie klimatycznym?
Edukacja klimatyczna zaczyna w końcu wchodzić do polskiego szkolnictwa. Niedawno pojawiła się informacja, że naukowcom z Uniwersytetu Śląskiego udało się przekonać Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich do wprowadzenia obowiązkowego kursu ekologii dla wszystkich studentów w Polsce. Przypominamy, że jeśli studiujecie, to wciąż możecie wypełnić ankietę, która pomoże stworzyć ten program.
Podobne
- Czarnek widzi IDEOLOGIĘ w "ekologizmie" 🤦 Zapowiadają się ekologiczne nowości w szkołach!
- Czy w szkołach powinny być obowiązkowe zajęcia o kryzysie klimatycznym?
- Zakaz używania telefonów w szkołach. Tego chce Czarnek
- Zmiany w szkołach przyklepane. Czarnek nie gryzł się w język
- "EkoEksperymentarium". Gra edukacyjna o ekologii, której potrzebuje Czarnek
Teraz przyszedł czas na rewolucję w szkołach. Jak informuje "PAP", Samorząd Katowic w przyszłym roku szkolnym zamierza wprowadzić pilotażowy program edukacji klimatycznej w szkołach.
Edukacja klimatyczna w szkołach w Katowicach
Samorząd Katowic już od jakiegoś czasu pracował nad programem, który miałby wprowadzić edukację klimatyczną do szkół podstawowych i w końcu im się udało. Na razie w takich zajęciach w trzech wybranych placówkach w przyszłym roku szkolonym będą brali udział uczniowie klas siódmych.
Nad programem pracował zespół powołany przez prezydenta Katowic Marcina Krupę i składał się z nauczycieli oraz przedstawicieli miasta. Zajęcia z edukacji klimatycznej w Katowicach mają pomóc młodym ludziom w zrozumieniu wpływu człowieka na kryzys klimatyczny i uczyć postaw, które mogą pomóc w walce ze zjawiskiem. Nauczyciele mają do dyspozycji scenariusze lekcji i mogą je uzupełniać zajęciami praktycznymi, w tym warsztatami, także w terenie.
- Edukacja klimatyczna jest częścią edukacji ekologicznej, wychodzi jednak poza pojęcia ochrony środowiska i nauki postaw prośrodowiskowych. Skupia się przede wszystkim na tematyce ochrony klimatu, wpływie czynników naturalnych i działalności człowieka na jego zmiany, możliwościach przystosowania się do tych zmian oraz na skutkach globalnego ocieplenia – wyjaśniała pełnomocniczka prezydenta Katowic ds. klimatu Beata Urych cytowana przez "PAP".
Edukacja klimatyczna w szkołach
Tak, wiemy, że minister edukacji Przemysław Czarnek widzi ideologię w "ekologizmie", ale naprawdę więcej szkół powinno wziąć przykład z Katowic. Miejmy nadzieję, że te informacje dotyczące wprowadzenia edukacji klimatycznej do szkół, zmotywują również inne miasta do wprowadzenia takich zajęć, bo nie raz i nie dwa mówiliśmy o tym, że zajęcia dotyczące kryzysu klimatycznego są szalenie potrzebne.
Przy okazji wszystkim, którzy chcieliby zaznajomić najmłodszych z edukacją klimatyczną, przypominamy o "EkoEksperymentarium". To gra edukacyjna i wystawa, która ma uczyć najmłodszych dobrych praktyk ekologicznych i pokazywać, jak dbać o środowisko we własnym mieszkaniu.
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Vibez Creators Awards - wybierz najlepszych twórców i wygraj wejściówkę na galę!
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku