ekologia
PETA apeluje o zakaz seksu dla mężczyzn, którzy jedzą mięso
EkoEksperymentarium

"EkoEksperymentarium". Gra edukacyjna o ekologii, której potrzebuje Czarnek

Źródło zdjęć: © EkoEksperymentarium
Anna RusakAnna Rusak,23.09.2022 10:30

"EkoEksperymentarium" to gra edukacyjna i wystawa, która ma uczyć najmłodszych dobrych praktyk ekologicznych i pokazywać, jak dbać o środowisko we własnym mieszkaniu. Ten projekt pokazuje, czego brakuje polskiej edukacji.

bGlmDRsP

Co prawda wciąż w polskich szkołach nie mamy edukacji ekologicznej, ale na szczęście są inicjatywy, które nieco zapełniają tę lukę. Najmłodsi mogą teraz czerpać rzetelną, ekologiczną wiedzę z nowej akcji "EkoEksperymentarium".

Projekt uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci, a robi to za pomocą gry online i interaktywnych wystaw, które zbudowane są na bazie projektu mieszkania. Według nas, to strzał w dziesiątkę!

bGlmDRsR

"EkoEksperymentarium". O co chodzi?

"EkoEksperymentarium" to m.in. gra, która powstała z myślą o dzieciach w wieku od pięciu do 11 lat. Do korzystania są zachęcani również rodzice i nauczyciele. Co więcej, każda szkoła może wziąć udział w tym ważnym projekcie.

W "EkoEksperymentarium" można grać samodzielnie, całą rodziną i w ramach lekcji. Twórcy przygotowali m.in. materiały do pracy z najmłodszymi i scenariusze. Nauczyciele i grupy uczniowskie mogą otrzymać certyfikat udziału w grze. 

EkoEksperymentarium 2022

Na czym polega gra "EkoEksperymentarium"?

Wszystko po to, by rozwijając praktyki ekologiczne u dzieci i szerzyć świadomość na temat troski o planetę. W grze spotkacie rodzinę Łaskotków, która nauczy was dobrych, ekologicznych nawyków.

bGlmDRsT

"Hej, nazywamy się Łaskotkowie i w naszym domu staramy się działać dla dobra Planety. Romek w łazience opowiada o tym, jak nie marnować wody, a Tata zaprasza do kuchni, gdzie opowiada jak mądrze kupować i segregować. Mama uczy w salonie o oszczędzaniu zasobów, ciepła i energii elektrycznej, a Róża zaprasza do pokoju dziecięcego i pokazuje jak możemy zmniejszać ślad węglowy" – czytamy w grze.

trwa ładowanie posta...

"EkoEksperymentarium" wystawa

Gra online to jednak nie wszystko. "EkoEksperymentarium" organizuje też wystawę z animatorami, którzy rozmawiają z uczestnikami i prowadzą zajęcia dla grup. Aktualnie "EkoEksperymentarium" można odwiedzać we Wrocławiu.

bGlmDRsZ

Wystawa znajduje się w galerii BWA Wrocław Główny i pokazuje, jak każdy z nas może oszczędzać wodę czy energię. Można ją odwiedzać do 6 listopada . Wstęp jest bezpłatny. Następnie "EkoEksperymentarium" pojawi się w Warszawie.

Akcja jest naprawdę ważna, bo w naszym systemie edukacji niestety nie mówi się o ekologii, a takie świadome postawy powinny być kształtowane już u najmłodszych. Dobrze więc, że "EkoEksperymentarium". Resort Przemysława Czarnka mógłby się od pomysłodawców sporo nauczyć.

Patronat nad projektem objęło m.in. Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

trwa ładowanie posta...

 Źródło: https://ekoeksperymentarium.pl/

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Szczyt klimatyczny ONZ sponsoruje Coca-Cola. COP27 to greenwashing roku?