Dzień na U

"Dzień na U". Warszawska Syrenka bohaterką super spotu o badaniu piersi

Źródło zdjęć: © Fundacja Rak’n’Roll, fot. Instagram
Anna RusakAnna Rusak,18.10.2022 17:00

"Dzień na U" to akcja organizowana przez fundację Rak’n’Roll, która przypomina kobietom o samobadaniu piersi. Warszawska Syrenka podpowiada, że nie ma nic ważniejszego niż nasze zdrowie.

Fundacja Rak’n’Roll od czterech lat prowadzi kampanie "Dzień na U", który ma przypominać kobietom o corocznym badaniu piersi. Akcja oczywiście wypada w trakcie trwania Różowego października, czyli Miesiąca Świadomości Raka Piersi.

Tym razem do spotu promującego "Dzień na U", fundacja zaangażowała… syrenkę. I to nie byle jaką, bo Warszawską Syrenkę. Ma pokazywać, że każda kobieta powinna znaleźć czas, by się zbadać.

Dzień na "U". O co chodzi?

Zawsze jest coś ważniejszego. Zakupy, obiad, spotkanie ze znajomymi. Wielu z nas zapomina w tym wszystkim o najważniejszym, czyli zdrowiu. Właśnie o regularnym badaniu ma przypominać akcja "Dzień na U".

Tym razem w spocie reklamowym możemy zobaczyć Aleksandrę Hamkało, która odgrywa rolę Warszawskiej Syrenki. W "Dzień na U" Warszawska Syrenka schodzi z podestu pomnika i postanawia pomóc Polkom znaleźć czas na badanie. Zastępuje je w pracy, by spokojnie mogły pójść do przychodni zdrowia. W spocie poza aktorką zobaczymy m.in. Igę Krefft, Jagnę Niedzielską i Zofię Zborowską.

trwa ładowanie posta...

- Coroczne, profilaktyczne badania to przejaw dbania o siebie, który powinien stać się nawykiem każdej i każdego z nas. Naszym celem jest to, by dla Polek i Polaków było to tak samo naturalne i tak samo weszło im w krew, jak chociażby wykonywane rutyny pielęgnacyjne: pójście do fryzjera, "na paznokcie", masaż czy do siłowni. Dążymy do tego zachęcając do wybrania jednego dnia w roku, w którym potwierdzenie zdrowia jest na pierwszym miejscu, a brak czasu nie stanowi wymówki – to właśnie Dzień na U. Bo ten raz w roku ktoś może Was zastąpić – apeluje Jacek Maciejewski z Fundacji Rak’n’Roll.

Dlaczego "Dzień na U" jest ważny?

Warto przypomnieć, że badanie piersi naprawdę powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku, a profilaktycznie powinniśmy je badać również same. W rozmowie z Agatą Polińską z fundacji Alivia z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi, tłumaczyliśmy, jak się to robi.

Warto wziąć sobie "Dzień na U" i wykonać takie badania. Jak informuje fundacja już 30 tys. osób w 32 firmach dostaje czas na ich przeprowadzenie od pracodawcy. Odbywa się to w różnych formach, część z nich przyznaje kobietom czas wolny na badania, część organizuje je na terenie firmy.

Jeśli akurat wasz pracodawca tego nie robi, nie oznacza to oczywiście, że możecie zapomnieć o badaniach. Naprawdę, nawet dwudziestoletnie osoby mogą zachorować na raka piersi, o czym z kolei ma uświadamiać akcja z Natalią Nykiel. Przypominam, że w Polsce, jak podaje portal onkologiczny "Zwrotnik raka", ten nowotwór diagnozuje się u 19 tys. kobiet rocznie, czyli codziennie 50 Polek dowiaduje się o chorobie. Weźcie więc sobie "Dzień na U" i zadbajcie o swoje zdrowie.

trwa ładowanie posta...

 Źródło: materiały prasowe fundacji

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0