ludzie
Praca na kamerkach... to po prostu praca. Wypominanie tego youtuberce jest żenadą
Biznes

„Dziadkowie Biznesu” – czyli jak studenci pomagają seniorom ratować biznes

Źródło zdjęć: © Jilbert Ebrahimi / Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,28.04.2021 08:25

Jeśli szukacie dobrego szewca i pieczywa z przedwojennej piekarni, to już wiecie, gdzie szukać. „Dziadkowie Biznesu” to projekt, dzięki któremu seniorzy nie będą musieli zamykać swoich firm

bDYNaHAj

„Dziadkowie Biznesu” to nie grupa starszych biznesmenów z wielkich wieżowców, a grupka studentów. Grupka studentów, która w ramach olimpiady praktycznej „Zwolnieni z teorii”, postanowiła pomóc tym, których pandemia dotknęła trochę bardziej – seniorom prowadzącym swoje małe, lokalne działalności.

Czemu są w trudniejszej sytuacji? A no dlatego, że bardzo często są po prostu wykluczeni cyfrowo, a ich sklepy czy piekarnie nie mają swoich profili na Instagramie i TikToku, w związku z czym trochę trudniej na nich trafić – szczególnie, że pandemia raczej ograniczyła naszą mobilność.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego stworzyli „Dziadków Biznesu”, by na dedykowanych projektowi social mediach promować właśnie tych wykluczonych, pomijanych, ale prowadzących swoje biznesy od lat, z wielką pasją i sercem.

Już teraz mają ponad 30 tysięcy obserwatorów, a na ich profilu możemy znaleźć historie kilkunastu przedsiębiorców i przedsiębiorczyń. Chociażby m.in. Pana Andrzeja, który we Wrocławiu prowadzi przedwojenną piekarnię. Panią Helenę, która z chęcią w swojej prasowalni uprasuje Wasze firanki, a jeśli Wasze buty potrzebują odświeżenia, to możecie oddać je do Pana Henryka, który w zawodzie pracuje już ponad pięćdziesiąt lat.

Za każdym tym obrazkiem, za każda osobą stoją lata doświadczenia i historii. Godziny spędzone na pieczeniu, prasowaniu i naprawianiu zegarków. To miejsca z duszą prowadzone przez wielkich pasjonatów z ogromną wiedzą, dlatego tak ważne jest to, by nie zniknęły z naszych map.

bDYNaHAl

Gdzie szukać tych miejsc?

Studenci nie tylko opowiadają historie zakładów, ale podają też dokładne adresy, dzięki czemu bez problemu znajdziecie miejsca w całej Polsce, którym warto pomóc. Zachęcają też do dzielenia się tymi jeszcze przez nich nieodkrytymi pracowniami. Także jeśli macie coś na oku, to koniecznie się z nimi podzielcie!

A jeśli chcielibyście też pomóc finansowo, to trwa zrzutka, dzięki której będzie można promować posty w social mediach, co oczywiście sprawi, że informacja o tych miejscach trafi do większej liczby osób, zapewniając „Dziadkom Biznesu” przetrwanie. Cel, czyli 2000 zł, został już co prawda osiągnięty, ale jak możecie się domyślić – im większa kwota, tym lepszy efekt końcowy.

Także jeśli macie ochotę wesprzeć seniorów i ich biznesy, to przede wszystkim koniecznie odwiedźcie stronę „Dziadkowie Biznesu”. Jeśli nie udało Wam się upolować Lodów Ekipy, to jeśli macie ochotę, możecie te 2 zł dorzucić do zrzutki. A najlepiej by było gdybyście odwiedzili „dziadków” i „babcie”, wspierając ich działalność na żywo!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Zapłakana Sydney Sweeney. "Trenduję, bo jestem brzydka"