Mentzen szuka pracownika za 3000 zł, wymaga bycia gotowym do "pracy ponad normę"

Mentzen, polityk partii KORWIN, szuka pracownika za 3 tys. zł brutto. Wymagania: "gotowość do pracy ponad normę"

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez, Pracuj.pl
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.07.2022 13:00

Czy ktoś chciałby popracować u Sławomira Mentzena, polityka partii KORWIN? Za pensję minimalną będziecie musieli pracować "ponad normę".

Ktoś chciałby pracować w kancelarii Sławomira Mentzena, polityka partii KORWIN? Oddział w Toruniu szuka m.in. asystenta ds. obsługi klienta na cały etat z umową o pracę lub zlecenie. Wszystko stacjonarnie.

Praca w Kancelarii Mentzen
Praca w Kancelarii Mentzen (Pracuj.pl)

Asystent ds. obsługi klienta za 3000-3500 zł/miesiąc

Ile można byłoby dostać za pracę w kancelarii znanego polityka? Skromne 3000-3500 zł brutto na miesiąc. Przypomnijmy, że płaca minimalna w tym momencie wynosi 3010 zł brutto, czyli 2363,56 zł "na rękę".

Czego za najniższą z możliwych - według prawa - pensji oczekuje pracodawca? Kancelaria przekazuje, że osoba na tym stanowisku będzie musiała "pracować ponad normę".

Wymagana: "praca ponad normę"

Firma wymaga od petentów komunikatywności, umiejętności pracy w zespole, bardzo dobrej organizacji pracy własnej.

Szokujący jest ostatni podpunkt ogłoszenia. Znalazł się tam zapis, że pracownik ma być gotowy "do pracy ponad normę" i być gotowy na "pracę na wysokich obrotach".

Wymagania w Kancelarii Mentzen
Wymagania w Kancelarii Mentzen (Pracuj.pl)

Praca ponad normę za płacę minimalną? Praca na "wysokich" obrotach w kancelarii za stawkę niższą niż w znanym dyskoncie? Czy to nie zakrawa odrobinę na parodię?

Chociaż pamiętajcie, że jest to nadal "godna płaca". Oczywiście według Mentzena. Aszdziennik, który jako pierwszy napisał o sprawie, przytoczył jego wypowiedź z wywiadu z portalem PulsHR. Tam polityk zaznaczył, że jeżeli ktoś "jest w stanie sam się utrzymać, to zarabia godnie". Według tej logiki, jeżeli zarabiasz 3010 zł brutto, pracujesz ponad normę, ale jesteś w stanie ledwo wiązać koniec z końcem, to otrzymujesz godną stawkę za swoją pracę.

Są też dobre strony tej oferty

To nie zmienia w żadnym stopniu tego, że "wymaganie" pracy ponad normę za minimalną płacę to żart. Ale przynajmniej mamy nieograniczony dostęp do przekąsek i napojów! Wreszcie nie usłyszycie, że "ten Lipton to, Areczku dla zarządu".

Kancelaria Mentzen oferuje także:

  • Lekcje języka angielskiego z Native Speakerem;
  • Nieograniczony budżet szkoleniowy;
  • Premie roczne;
  • Premie dla najbardziej wyróżniających się pracowników na koniec każdego kwartału.
Co oferuje Kancelaria Mentzen?
Co oferuje Kancelaria Mentzen? (Pracuj.pl)

Ciekawe za co premie miałby być przyznawane, skoro i tak "normalna" praca to harowanie ponad normę. Może kancelaria przyjęła metodologię prof. Matczaka?

Źródło: Pracuj.pl, Aszdziennik

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 36
  • emoji ogień - liczba głosów: 12
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 240
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 51
  • emoji kupka - liczba głosów: 195
Rz3znik,zgłoś
Pracowałeś kolego kiedyś w call center? Asystenci obsługujący klienta na infolinii niejednokrotnie zarabiają poniżej najniższej krajowej przy umowie zlecenie, a resztę nadganiają premią. Zmiana stawki na wyższą to psucie rynku. To tak jakby pluć się o to że sprzątaczka zarabia 3500pln.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
emigrant,zgłoś
Gdyby to było z 15 lat temu to poszedłbym do tej pracy. Nikt nie nakazuje jej wykonywać do końca życia. Kancelaria ma pewnie z kilka działów, przynajmniej łatwiej byłoby wybrać kształcenie w jakimś kierunku. Może spotkać kogoś kto podpowie co zrobić.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Matka,zgłoś
Moje dziecko w czasami pandemii zatrudniła się w prywatnej firnie. Na start dostali minimalne wynagrodzenie. A potem 3 podwyżki w ciągu roku. Byłam w szoku tym bardziej ze nie pracuje w wyłączonym zawodzie.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 145
Komentarze (145)
Powrót