popkultura
Urodziny BTS na smutno? Boysband świętuje w niepełnym składzie
Dua Lipa Mistrzostwa Świata w Katarze

Dua Lipa wystąpi na Mistrzostwach Świata w Katarze? Artystka komentuje

Źródło zdjęć: © Creative Commons Attribution 2.0 Generic, Katar, wikipedia
Anna RusakAnna Rusak,14.11.2022 16:30

Ceremonia otwarcia Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze odbędzie się 20 października. Na scenie zobaczymy wiele gwiazd, ale czy wśród nich będzie Dua Lipa? Artystka odpowiedziała na Instagramie na wątpliwości fanów.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze budzą sporo kontrowersji. Sporo mówi się o łamaniu praw człowieka i śmierci tysięcy robotników przy budowanie stadionów. Latem pojawiły się informacje o ogromnych klimatyzatorach na stadionach - wtedy po raz kolejny poruszano problem śladu klimatycznego wydarzenia.

Wątpliwości budzi też prawo Kataru, które uderza w społeczność LGBTQ+. W związku z tym gwiazdy, które decydują się wystąpić na otwarciu Mistrzostw Świata, spotykają się ze sporą krytyką. Głos w sprawie zabrała również Dua Lipa.

Kontrowersyjne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze

Najpierw problemy klimatyczne, potem te dotyczące praw człowieka - Katar nieustannie jest pod ostrzałem. Niedawno pojawiły się niepokojące informacje dotyczące aplikacji, które kibice muszą pobrać. Eksperci ostrzegają, że oprogramowanie może być niebezpieczne dla ich prywatności.

Sporo problemów Mistrzostw Świata w Katarze dotyczy również osób LGBTQ+, bo homoseksualizm w tym kraju jest zakazany. Piłkarze w ramach wsparcia tej społeczności zamierzają wyjść na boisko z tęczowymi opaskami, a część z nich w rozmowach gorzko stwierdza również, że pieniądze niestety wciąż wygrywają z prawami człowieka.

trwa ładowanie posta...

Czy Dua Lipa wystąpi na Mistrzostwach Świata w Katarze?

Mimo tych wszystkich wątpliwości i kontrowersji, już 20 listopada odbędzie się ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Na scenie zobaczymy m.in. Shakira, Black Eyed Peas oraz BTS.

Pojawiły się również plotki, dotyczące występu Dua Lipy, które niezbyt spodobały się fanom piosenkarki. Artystka jednak bardzo szybko zareagowała na te informacje i ogłosiła na Instagramie, że nie wystąpi na ceremonii otwarcia.

"Pojawia się sporo spekulacji, dotyczących mojego występu na ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze. Nie będę [tam] występowała, ani nigdy nie brałam udziału w żadnych negocjacjach dotyczących [takiego] występu. Będę kibicował Anglii z daleka. Nie mogę doczekać się wizyty w Katarze, gdy ten kraj już wypełni wszystkie zobowiązania w zakresie praw człowieka, które złożył, gdy zdobył prawo do organizacji Mistrzostw Świata" - napisała Dua Lipa.

trwa ładowanie posta...

Według wielu postawa artystki jest naprawdę godna pochwały. Gdyby znalazła się na wydarzeniu, można by było według nich powiedzieć, że wspiera prawo Kataru i wszystko to, co działo się wokół organizacji wydarzenia. Część jednak zarzuca jej, że mimo to występuje w krajach, które również osoby LGBTQ+ są marginalizowane i prześladowane.

trwa ładowanie posta...

Źródło: PinkNews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Żółty Putin. Czy to dzieło Patryka Vegi?