Dramox - spektakle teatralne

Dramox. Nowy serwis streamingowy. Spektakle teatralne i opery zamiast filmów

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Facebook - Dramox
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.11.2022 19:00

Naszła was ochota na obejrzenie spektaklu, ale nie chcecie wychodzić spod koca? Dramox to rozwiązanie dla was. Nowa platforma streamingowa oferuje przedstawienia teatralne, baletowe i kabaretowe z całego świata. Ile to kosztuje?

Netflix, Prime Video, Disney+. To najpopularniejsze platformy streamingowe w Polsce, których oferta skierowana do miłośników teatru jest uboga, jeśli nie znikoma. Dramox zagospodarowuje niszę na rynku usług wideo na żądanie i wychodzi naprzeciw widzom, którzy na ekranach telewizorów chcą oglądać spektakle teatralne i kabaretowe.

Dramox - nowa platforma streamingowa

Dramox oferuje szeroki wybór nagrań przedstawień teatralnych z całego świata. W bibliotece serwisu znajdziemy tytuły pochodzące z Zürich Opera House ze Szwajcarii, Dlouha Street Theater w Pradze, Open Opera Ukrainie, Stratford Festival w Kanadzie, Państwowego Teatru Lalki "Tęcza" w Tuchomie, Sopockiego Teatru Tańca, Teatru Animacji w Poznaniu czy Teatru Collegium Nobilium w Warszawie.

trwa ładowanie posta...

Dramox. Ile kosztuje abonament?

Tytuły na Dramoxie można oglądać w ramach abonamentu, tak jak na innych serwisach streamingowych. Cena wynosi 39,9 zł miesięcznie lub 399 zł za plan roczny. Nie ma żadnych ograniczeń w liczbie spektakli do obejrzenia. Anulowanie subskrypcji jest bezpłatne i można to zrobić w dowolnym momencie. Dramox jest dostępne na komputerach, smartfonach i telewizorach ze Smart TV.

trwa ładowanie posta...

Za Dramoxem stoi jeden z najbogatszych Czechów

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Dramox powstał w 2020 roku w Czechach. Założycielami serwisu są przedsiębiorca Radim Horak i start-upowiec z branży IT Martin Zavadil. W uruchomieniu przedsięwzięcia pomagał jeden z najbogatszych Czechów -  Martin Hajdek.

- Bezpośrednim powodem powstania Dramoxu była cyfryzacja teatrów czeskich, ale główną ideą jest chęć pokazania, że teatr może być taką samą rozrywką jak film, że może być alternatywą dla telewizji i że nie musi kojarzyć się z czymś trudnym i niezrozumiałym, a niestety często tak się kojarzy. Unikalność tej platformy polega na tym, że jest międzynarodowa i umożliwia lokalnym teatrom: polskim, czeskim czy ukraińskim - wyjście na świat - powiedział w rozmowie z "Wyborczą" Łukasz Rynkowski z ekipy polskiego Dramoxu.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0