filmy na walentynki na platformach streamingowych

Filmy na walentynki. Co oglądać na Netfliksie, HBO i Disney+?

Źródło zdjęć: © mat prasowe
Anna RusakAnna Rusak,12.02.2023 08:00

Idealny film na walentynki? Tak, to możliwe i co więcej, nie muszą to być tylko komedie romantyczne. Zebraliśmy dla was zarówno klasyki, dokumenty i trochę mniej oczywiste prepozycje z Netfliksa, HBO Max i Disney+ na walentynki.

Najtańszy prezent na walentynki? Przygotowanie w domu niskobudżetowej kolacji i odpalenie jakiegoś filmu na platformie streamingowej. Jeśli dodacie do tego świeczki, dobre napoje, postaracie się, by film spełniał oczekiwania waszej ukochanej osoby to,może z tego wyjść naprawdę przyjemna randka na 14 lutego.

Jeśli więc wciąż zastanawiacie się, gdzie pójść w walentynki, to macie już odpowiedź - zostańcie w domu i oglądajcie filmy. Zebraliśmy tutaj najlepsze propozycje z Netfliksa, HBO Max i Disney+. Spokojnie, to nie będą tylko komedie romantyczne!

Co oglądać na walentynki na HBO Max?

Zaczniemy od dość nieoczywistej propozycji, która co prawda została zakwalifikowana do gatunku "komedii romantycznej", ale zdecydowanie nią nie jest. Mowa tu oczywiście o filmie "Najgorszy człowiek na świecie", który w zasadzie opowiada po prostu o życiu współczesnych młodych ludzi przed trzydziestką. Siłą rzeczy nie da się więc tutaj uciec również od tematów związanych z miłością.

Kolejną nieoczywistą propozycją będzie "C’mon, C’mon". Może ten film o miłości mówi gdzieś między wierszami i skupia się bardziej na tym, czego możemy nauczyć się od dzieci, ale jeśli w walentynki, chcecie obejrzeć coś miłego i ciepłego, to koniecznie sięgnijcie po film Mike’a Millsa! Z kolei z klasyki na "HBO" na pewno sprawdzi się "Uwierz w ducha".

„Najgorszy człowiek na świecie”; nominowany do Oscara film Joachima Triera; zwiastun PL

Jeśli szukacie czegoś poruszającego, pięknie opowiedzianego, a do tego odnoszącego się do naszej współczesności, to polecam obejrzeć w walentynki film "Ona". Nie jest to może optymistyczne kino, ale przecież niektórzy lubią sobie popłakać nawet w walentynki, prawda? Do tego filmu warto dołączyć też walentynkę napisaną przez sztuczną inteligencję.

Na HBO Max znajduje się również jeden z moich ulubionych filmów romantycznych, czyli "Przed wschodem słońca" (a właściwie cała "Trylogia księżycowa"), więc jeśli lubicie filmy, w których się gada, to to może być wasz walentynkowy strzał.

Co oglądać na walentynki na Disney+?

Jeśli tylko macie Disney+ to w walentynki absolutnie musicie zobaczyć "Wulkan miłości". Tak, wiem, że to dokument i nie wszyscy są fanami tego gatunku, ale przysięgam, że nie ma lepszego filmu na 14 lutego niż ten. Dlaczego? Bo nie jest banalny, wciąga tak, że zapomina się o świecie wokół, jest przepięknie zrealizowany, a do tego opowiada o pięknej, prawdziwej miłości (i to nie tylko do wulkanów).

Po filmy na Disney+ możecie sięgnąć również, jeśli szukacie sprawdzonego filmu na walentynki. Na platformie znajdziecie takie klasyki jak: "Pretty Women", "Ja cię kocham, a ty śpisz", czy filmową adaptację "Romea i Julii". Nie można też zapomnieć o mocy animacji. Jednym z najbardziej romantycznych filmów od Disneya jest oczywiście "Zakochany kundel".

WULKAN MIŁOŚCI - zwiastun PL

Co oglądać na walentynki na Netfliksie?

Na Netfliksie 10 lutego premierę miała nowa komedia romantyczna z Ashtonem Kutcherem i Reese Witherspoon "U ciebie czy u mnie". Aktorzy grają w filmie przyjaciół, których wszystko różni i na tydzień postanawiają zamienić się domami. To propozycja dla tych, którzy nie lubią się wysilać i liczą na zwykłą, sprawdzoną rozrywkę.

Tym, którzy szukają czegoś bezpiecznego i klasycznego, na Netfliksie w walentynki polecam "Czas na miłość" (uprzedzam, że można się popłakać), "Pamiętnik" (wiadomo, Ryan Gosling zawsze działa), albo "Dumę i uprzedzenie". To takie filmy, które można oglądać po milion razy i wcale się nie nudzą.

Z kolei wszystkim, którzy w walentynki szukają opowieści, które nie są optymistyczne, to polecam listę filmów, dzięki którym będziecie cieszyli się, że jesteście singlami. Przypominam też, że zawsze możecie nazwać karaczana w łódzkim zoo imieniem byłego, a dopiero potem popłakać sobie na "Blue Valentine"!

U ciebie czy u mnie? | Oficjalny zwiastun | Netflix

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 31
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 25
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 4