trendy
Ryszard Terlecki zachęca do dewastowania przyrody dla PiS-u. "A jak ktoś to napisze na murze np. kościoła, to potępicie czy nie?"
Uber i Bolt pod lupą rządu

Uber i Bolt pod lupą polskiego rządu. Chodzi o bezpieczeństwo kobiet

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, Unsplash
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.07.2022 12:15

Departament Cyberbezpieczeństwa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zajmie się aplikacjami oferującymi usługi przewozu osób. Jak podaje serwis cyberdefence24.pl, celem działań jest poprawa bezpieczeństwa kobiet podczas przejazdów Boltem czy Uberem.

bFZXspLT

Firmy świadczące usługi przewozu osób zmagają się z kryzysem wizerunkowym. W lipcu tego roku 550 kobiet w USA oskarżyło kierowców Ubera o molestowanie seksualne. Zarzuty są poważne. Ofiary mówią o porwaniach, napastowaniu, molestowaniu, gwałtach, przetrzymywaniu wbrew ich woli, prześladowaniu i nękaniu. W pozwie grupowym stwierdzono, że Uber wiedział o skali problemu już w 2014 roku, ale zbagatelizował sprawę.

W czerwcu Uber opublikował drugi już raport dotyczący bezpieczeństwa w swoich pojazdach w USA. Dokument wykazał, że w 2020 roku odnotowano 998 przypadków napaści na tle seksualnym związanych z Uberem, w tym 141 gwałtów. W Polsce również dochodziło do ataków na kobiety w trakcie przejazdów. Jedną z najgłośniejszych spraw związaną z molestowaniem klientki przez kierowcę Bolta opisaliśmy na łamach Vibez.

bFZXspLV

Uber i Bolt pod lupą polskiego rządu

Jak podaje podaje serwis cyberdefence24.pl, polski rząd już pracuje nad zabezpieczeniem aplikacji taksówkarskich. Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji i pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa w KPRM, poinformował, że chodzi o poprawę bezpieczeństwa kobiet w trakcie przejazdów. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom technologicznym będzie można szybciej reagować na niebezpieczne zdarzenia oraz łatwiej weryfikować kierowców.

Projekt ustawy ma trafić na posiedzenie rządu jeszcze w trakcie wakacji lub zaraz po ich zakończeniu. Pierwsze spotkania przedstawicieli rządu z firmami świadczącymi usługi przewozu osób już się odbyły. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, wyraził zgodę na prace nad projektem.

Bolt z rozwiązaniem, które ma poprawić bezpieczeństwo kobiet

Warto przypomnieć, że Bolt wprowadził w Polsce usługę "Kobiety dla kobiet". Nowa kategoria, która jest dostępna dla wszystkich pań, będzie łączyć pasażerki i kierowczynie. W wybranych miastach w Polsce klientka Bolta może zamówić przejazd z kobietą za kierownicą. Na początek opcja jest dostępna w: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

bFZXspLX

Źródła: cyberdefence24.pl/serwisy.gazetaprawna.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Taksowkarz,zgłoś
To i tak nic nie da bo w dalszym ciągu jeżdżą prywatne auta bez oznakowań pod szyldem ubera albo bolta
Odpowiedz
2
like
0
dislike
Anna,zgłoś
Ubera i bolą powinni zlikwidować w Polsce,lecz tak nie zrobią z powodu korupcji naszych polityków.Wole Polską taxi w której jestem bezpieczna.
Odpowiedz
2
like
1
dislike
Ok M,zgłoś
Kobiety nocą lub te które się boją powinny korzystać z droższych opcji takie jak Comfort lub Van lub XL...tam kierowcy są z doświadczeniem i o głupotach nie myślą....problem jest z najtańszymi przejazdami gdzie kierowcy przychodzą na dwa dni lub tydzień i znikają z branży...roszada w tym biznesie jest straszna bo za te stawki nikt normalny nie chce jeździć...I biorą samochody na wynajem by poszaleć...no i jak coś się trafi to nieprzepuszczą okazji...potem trudno ich odnaleźć...cały problem z tymi aplikacjami jest taki że nie ustalono ceny minimalnej za kurs...ustalając cenę maxymalną...a firmy z aplikacją stosują ceny dampingowe niszcząc Polskich taksówkarzy....ktoś za to wzi.ł w łapę i sprawy nie widzi...obudźcie się
Odpowiedz
5
like
3
dislike
Zobacz komentarze: 11
Komentarze (11)
arrow
Były rzepiary, teraz pora na słonecznikary. Rolnik pokazał jak niszczą jego ciężką pracę