trendy
Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna
Seksistowska reklama P&G

Seksistowska reklama: stopy kobiet śmierdzą PIĘĆ RAZY gorzej niż stopy mężczyzn

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.03.2022 11:00

Firma wytwarzająca kosmetyki i środki higieny osobistej Procter & Gamble wydała skandaliczną reklamę na rynek azjatycki. "Kobiece stopy śmierdzą pięć razy gorzej niż stopy mężczyzn. Jeśli nie wierzysz, powąchaj". Hasło to część kampanii promującej produkty do pielęgnacji ciała.

bGyfQUur

Procter & Gamble jest globalną korporacją wytwarzającą dobra konsumpcyjne. Należą do niej takie marki jak m.in. Ariel, Fairy, Lenor, Old Spice, Oral-B. Firma znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak wypuściła na platformę WeChat (chińska alternatywa wobec WhatsAppa) seksistowską reklamę. Infografika twierdziła, że kobiece stopy śmierdzą pięć razy gorzej niż stopy mężczyzn.

Twierdzenia zawarte w kontrowersyjnej reklamie nie miały żadnych podstaw naukowych. Jej autorzy ustalili, że w stopach kobiet jest pięć razy więcej gruczołów potowych niż w stopach mężczyzn. Reklama zachęcała do zakupu zestawu kosmetyków do mycia ciała zawierającego pięć różnych produktów, dzięki którym kobiece ciało będzie pachnieć.

Reklama P&G
Reklama P&G (Twitter)
Reklama P&G
Reklama P&G (Twitter)

Seksistowska reklama P&G: kobiety śmierdzą bardziej od mężczyzn

Reklama twierdziła, że kobiety na ogół nie noszą skarpetek, co powoduje, że ich stopy mają w butach takie warunki, jakby znajdowały się w saunie. Ponadto ciało kobiety miałoby pachnieć samo z siebie, przy czym najintensywniejszy zapach rzekomo czuć w okolicach klatki piersiowej.

bGyfQUut

Autorzy reklamy ustalili, że damska bielizna jest zazwyczaj brudniejsza niż męska, nawet w przypadku kobiet, które dbają o higienę osobistą. Reklama twierdziła również, że mężczyźni mają czyściejsze włosy od kobiet, ponieważ myją je codziennie, a kobiety co dwa lub trzy dni.

P&G przeprasza za reklamę

Trzeba być niesamowicie bezczelnym, aby jednocześnie upokarzać kobiety i żądać od nich pieniędzy. Na szczęście kontrowersyjną reklamę skrytykowali chińscy internauci, w efekcie czego P&G wycofało ją z mediów społecznościowych.

- Szczerze przepraszamy za to, że wypuściliśmy reklamę o nieodpowiedniej treści, która lekceważyła kobiety - oświadczyło P&G w reakcji na krytykę ze strony internautów. - Od zawsze utożsamiamy się z wartościami takimi jak równość, tolerancja i szacunek. Usunęliśmy reklamę z naszego konta na WeChat.

Reklama P&G
Reklama P&G (Twitter)
Reklama P&G
Reklama P&G (Twitter)

Źródła: South China Morning Post/Twitter

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Prezenty w paczkomatach dla kurierów. Bożonarodzeniowy trend na TikToku