Disney+ pakiet z reklamami

Disney+ taniej? Ruszył nowy pakiet z reklamami

Źródło zdjęć: © Disney+, canva
Anna RusakAnna Rusak,09.12.2022 18:00

Disney+ uruchamia pakiet z reklamami. Czy czeka nas wzrost ceny pakietu podstawowego na platformie? Ile będzie kosztowało Disney+ z reklamami w Polsce i po co w ogóle zdecydowano się na taki ruch?

Nie, nie tylko Netflix myśli nad wprowadzeniem pakietu z reklamami. Jak pisaliśmy w marcu, Disney+, czyli platforma, która jest w Polsce od czerwca, również rozważała taki ruch. W czwartek 8 grudnia użytkownicy dostali nową cenę subskrypcji i nowe opcje.

Od teraz na Disney+ można wykupić pozornie tańszy pakiet z reklamami. Opcja jest na razie dostępna w USA, ale w przyszłym roku ma się pojawiać w kolejnych miejscach. Ile kosztowałoby Disney+ z reklamami w Polsce?

Disney+ z reklamami

Inflację widać już nawet w serwisach streamingowych. Platformy robią wszystko, by przyciągnąć nowych użytkowników i zwiększyć zyski. Z tego względu Netflix przygotowuje się do wprowadzenia rozwiązań, które sprawią, że współdzielenie konta z osobami, z którymi nie mieszkamy pod jednym dachem, będzie niemożliwe.

Coraz częściej platformy decydują się również na wprowadzenie opcji subskrypcji z reklamami. Właśnie taki ruch wybrało Disney+. Teraz za najtańszy pakiet z reklamami użytkownicy z USA będą musieli zapłacić prawie osiem dolarów (7,99 USD), czyli ponad 35zł. Pakiet bez reklam będzie kosztował prawie 11 dolarów (około 50 zł), czyli o trzy dolary więcej niż do tej pory.

trwa ładowanie posta...

Jak poinformowała agencję Reuters" dyrektorka ds. reklamy w Disney+  Rita Ferro, - reklam nie ma być zbyt dużo. Na godzinę emisji programu, serialu lub filmu platforma będzie emitowała cztery minuty reklam, które mają rozbić się na 15 i 30 sekundowe spoty. Disney+ zapewnia, że reklamodawcy zostali poproszeni o różnorodność, więc nie powinniśmy trafić na dwa takie same spoty w ciągu tej godziny oglądania.

- Poprosiliśmy reklamodawców o wiele wersji spotów. Nawet jeśli emitują u nas dwie reklamy dziennie, to nie zobaczymy [w trakcie oglądania] tego samego nagrania – powiedziała Rita Ferro cytowana przez "Reuters" .

Ile będzie kosztowało Disney+ z reklamami?

Disney+ zapowiada, że rozwiązanie będzie wprowadzane również w innych miejscach świata, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy konkretnie się to wydarzy. Przypomnijmy, że obecnie Disney+ kosztuje w Polsce 28,99 zł za miesiąc, czyli mniej niż najtańszy pakiet z reklamami w Stanach Zjednoczonych.

Gdy spojrzymy na to, jak wyglądała sytuacja w USA, to najprawdopodobniej obecna cena będzie ceną za pakiet z reklamami. Biorąc pod uwagę, że pakiet bez reklam podrożał o mniej więcej 38 proc., to pakiet Disney+ bez reklam kosztowałby w Polsce prawie 40 zł.

"Dzisiejsze uruchomienie pakietu z reklamami to kamień milowy dla Disney+, który stawia wybór konsumentów na pierwszym miejscu. Dzięki ofertom wspieranym reklamami, jesteśmy w stanie zapewnić większą elastyczność konsumentom, by mogli cieszyć się pełnym zakresem i głębią niesamowitych opowieści od The Walt Disney Company" – czytamy na stronie Disneya słowa Michaela Paulla, prezesa pionu Direct to Consumer.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0