film
Złote Maliny przepraszają za nominację dla 12-letniej aktorki
Rachel Zegler

Rachel Zegler, czyli nowa Królewna Śnieżka o kolumbijskich korzeniach, odpowiada na hejt… zrozumieniem

Źródło zdjęć: © Rachel Zegler, Instagram
Anna RusakAnna Rusak,03.02.2022 13:15

Gdy Disney ogłosił, że nową Królewną Śnieżką zostanie Rachel Zegler, fani klasycznej animacji nie byli zachwyceni. Teraz aktorka w dość zaskakujący sposób komentuje całą sprawę.

Odświeżanie kultowych filmów Disneya zazwyczaj wiąże się ze sporym oburzeniem ze strony fanów produkcji. Szczególnie jeśli chodzi o dobrze nam znane, kultowe animacje opowiadające historie księżniczek. Tak było np. w przypadku nadchodzącego filmu "Mała Syrenka", w którym zobaczmy aktorkę koloru, Halle Bailey.

Nie inaczej było w przypadku filmu "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Ta kultowa animacja z 1937 roku również powstaje w wersji aktorskiej, a w głównej roli zobaczymy Rachel Zegler, którą możecie kojarzyć z filmu "West Side Story". Nie wszystkim jednak spodobało się pochodzenie aktorki.

Rachel Zegler nową Królewną Śnieżką

Niektórzy zarzucali, że studio zdecydowało się na obsadzenie jej w roli Królewny Śnieżki tylko że względu na jej pochodzenie. W ten sposób stacja miała się wbić w "progresywny" nurt kina.

trwa ładowanie posta...

Zegler niedawno skomentowała całą sprawę w trakcie rozmowy z Andrew Garfieldem dla Variety w ramach serii Actors on Actors. Zamiast mówić o smutku i przykrości, które z pewnością mogły wywołać takie negatywne komentarze, Zegler otoczyła swoich hejterów… empatią.

Zgodziła się ze stwierdzeniem Garfielda, który mówił o tym, że takich negatywnie nastawionych ludzi musimy po prostu edukować i otaczać kochającą świadomością. Stwierdziła, że powinniśmy pokierować ich emocje w dobrą stronę.

Gdy ogłoszono informacje o obsadzeniu mnie, była to dla mnie wielka sprawa, ale cieszyło się to również też dużą popularnością na Twitterze, bo ludzie byli wściekli. Musimy pokierować ich emocje w dobrą stronę. W końcu mam pracę, którą wykonam z wielką ekscytacją. Mogę być latynoską księżniczką.

- Variety
trwa ładowanie posta...

Hejt zniszczy empatią i edukacją

Podkreśliła też, że taka oferta od Disneya jest dla niej niewyobrażalną szansą, bo Królewna Śnieżka zazwyczaj nie występuje w takiej latynoskiej wersji, mimo że jest bardzo popularna w hiszpańskojęzycznych krajach.

Postawa Zegler jest naprawdę niewiarygodna. Choć trudno zrozumieć, co ludziom tak naprawdę przeszkadza w tym, że aktorka wystąpi w roli księżniczki, jej otwarta i pełna zrozumienia postawa jest naprawdę niesamowita. Gdyby jej hejterzy okazywaliby taką samą empatię, pewnie w ogóle nie musielibyśmy o tym dyskutować.

Jasne, gdy dorastaliśmy, mniejszości nie były bardzo widoczne, więc nic dziwnego, że niektóre osoby - przyzwyczajone do pewnych wzorców - mają trudność z otwarciem się na bardziej progresywne podejście Disneya. Świat się jednak zmienił i chyba takie decyzje stacji nie powinny nas już naprawdę dziwić.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Variety.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Armie Hammer o zarzutach w sprawie gwałtów na partnerkach