The Book of Boba Fett: Episode 7/Odcinek 7, recenzja

The Book of Boba Fett [Episode 7/Odcinek 7]. Recenzja OSTATNIEGO odcinka. Warto było?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,09.02.2022 12:52

The Book of Boba Fett oficjalnie zakończył swój sezon w środę. Oto 7. odcinek wieńczący tę piękną serię, która rozwinęła uniwersum Gwiezdnych Wojen, jak żadne inne medium. Trzeba to zobaczyć.

Uwaga, tekst zawiera spoilery dot. seriali ze świata Gwiezdnych Wojen z Disney+.

Krótkie podsumowanie siódmego odcinka "The Book of Boba Fett".

Spoko, ale bez rewelacji i zaskoczeń. Happy end dla Boby, śmierć(?) dla ważnej postaci z animowanego serialu i wstęp do trzeciego sezonu Mandaloriana. Całość można byłoby podsumować jednym zdaniem: walka o wolność. Boba pokonał Bane’a, burmistrz miasta został zabity przez Fenec, a Din Djarin pobawił się mieczem i wyruszył z Grogu w kolejną podróż.

The Book of Boba Fett, S1E7
The Book of Boba Fett, S1E7 (Disney+, Kolaż: Vibez)

Cały odcinek, mimo akcji, może nudzić. Jakoś zabrakło czegoś dramatycznego. Czegoś, co mogłoby zmienić dramatycznie losy bitwy. Tego tutaj nie widać. Ot, niby pojawiają się groźni wrogowie, ale ¯\_(ツ)_/¯

Jest spoko, ale całość jest znacząco przeciągnięta. Mimo wszystko końcówka serialu daje radę jako zapowiedź S3 Mandaloriana.

The Book of Boba Fett, S1E7
The Book of Boba Fett, S1E7 (Disney+, Kolaż: Vibez)

Czy warto obejrzeć "The Book of Boba Fett"?

Zdecydowanie. Fani "Gwiezdnych Wojen" na pewno są już po seansie. Ale każdy odbiorca powinien czerpać fun z tych 7 odcinków. Jest akcja, mamy tajemniczą historię, ale też trochę wątków pobocznych. I tak w rzeczywistości jest to nic innego, jak zapowiedź S03 przygód Mando. A że w "Księdze Boby Fetta" - tłumaczenie fanowskie - jest nadmiar historii Gwiezdnych Wojen, to i może zachęci to kogoś do odświeżenia sobie dobrych części filmów z GW, tj. 1-6. O nowej trylogii najlepiej zapomnijmy.

The Book of Boba Fett, S1E7
The Book of Boba Fett, S1E7 (Disney+, Kolaż: Vibez)

Reasumując: "The Book of Boba Fett" jest niezłe, ale bardzo bazuje na "The Mandalorian". Tak bardzo, że najpierw fajnie byłoby obejrzeć co najmniej skrót dwóch sezonów. Ale ogólnie opowieść o Bobie zasługuje na polecajkę.

I standardowo (chociaż ta formułka odejdzie w wakacje 2022): "The Book of Boba Fett" jest dostępny jedynie na platformie Disney+, niedostępnej jeszcze w Polsce. Jedyną metodą na obejrzenie serialu jest szybka podróż za zachodnią granicę, gdzie Disney+ jest dostępny. Platforma ma wejść do Polski w te wakacje.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
7 odcinek to żenada. Najpotężniejsze drodidy strzelają z ciężkich dział i nikogo nie zabijają. W nic nie trafiają. To samo syndykat. Farmerzy z freetown zabijają ludzi syndykatu co za bzdura. Rancory są praktycznie niewrażliwe na moc, a baby joda usypia 1 z nich mocą. wszystkie strzały (nawet snajperów) syndykatu lecą w ziemię lub zbroje z beskaru.teatrzyk dla dzieci
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się