Demi Lovato zaimki

Demi Lovato tłumaczy dlaczego wróciła do żeńskich zaimków: "Poczułam się kobieco"

Źródło zdjęć: © Demi Lovato, Instagram.com
Anna RusakAnna Rusak,03.08.2022 14:45

Demi Lovato, niebinarna piosenkarka, wróciła do używania żeńskich zaimków. Teraz wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na ten krok i czemu do tej pory wybór toalety był dla niej problematyczny.

Już od maja wiemy, że niebinarna piosenkarka Demi Lovato, wróciła do używania żeńskich zaimków "ona/jej". W bio na Instagramie wciąż jednak widnieją neutratywy.

Lovato postanowiła wytłumaczyć tożsamościowe zmiany. Okazuje się, że włączenie zaimków "ona/jej" jest po prostu kolejnym etapem jej gender podróży.

Demi Lovato wraca do żeńskich zaimków

Artystka, która zasłynęła występem w filmie "Camp Rock" (dostępny na platformie Disney+),  wystąpiła ostatnio w podcaście pt. "Spout". Lovato wyjaśniła, czemu do zaimków "oni/ono" dołączyła "ona/jej".

trwa ładowanie posta...

Demi przyznała, że teraz czuje się bardziej kobieco, więc postanowiła częściowo powrócić do żeńskich form. Neutratywy wciąż są dla niej ważne, ale nie czuje się do nich tak przywiązana. Teraz dopuszcza używania obu form.


"Uważam, że to najlepiej odzwierciedla płynność, jaką teraz odczuwam w mojej płciowej ekspresji i pozwala mi czuć się najbardziej autentyczną, wierną sobie osobą, którą wciąż wewnętrznie odkrywam" - mówi Demi w podcaście.

Czy Demi Lovato wciąż jest osobą niebinarną?

Lovato wyjaśniła, dlaczego wcześniej zdecydowała się na neutratywy. Przed tą zmianą, gdy musiała nie była w stanie zdecydować, czy woli skorzystać z damskiej czy męskiej ubikacji. Dopiero gdy zaczęła identyfikować się jako osoba niebinarna poczuła, że nie musi stawać przed takim wyborem.


"Czułam, że szczególnie w zeszłym roku moja energia była rozdzielona po równo na męską i żeńską energię. Kiedy miałam do wyboru wejść do łazienki, na której było napisane "damska" i "męska", to nie czułam, że któraś z tych toalet jest dla mnie. Nie czułam się jak kobieta, nie czułam się jak mężczyzna. Po prostu czułam się jak… człowiek. Zaimki "ono/oni" tym właśnie dla mnie są - sprawiają, że czuję się człowiekiem wewnątrz" - tłumaczyła.

trwa ładowanie posta...

Demi Lovato w wiecznej gender podróży

Piosenkarka dodała, że zdaje sobie sprawę, że podróż po zaimkach i tożsamościach może publiczność dezorientować, ale w końcu "nikt nie jest doskonały", a ona "tylko się uczy". Przypominamy, że tożsamość płciowa jest płynna i może się zmieniać razem z nami.

Mam nadzieję, że Lovato czuje, że teraz żyje w zgodzie ze sobą. W końcu zbliża się premiera jej najnowszej płyty "Holy Fvck". To więc nowy rozdział i w życiu artystycznym, i tożsamościowym artystki.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Spout, Billboard

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0