Demi Lovato

Demi Lovato kupiło PODRABIANE egipskie artefakty. Archeolog: certyfikat to żart

Źródło zdjęć: © Demi Lovato, Instagram
Anna RusakAnna Rusak,16.03.2022 09:00

Demi Lovato postanowiło trochę zainwestować w egipskie artefakty. Niestety jejgo zdobycze przyniosły więcej kłopotu niż radości, bo eksperci szybko odkryli, że piosenkarko padło ofiarą scamu. Może to i dobrze?

Demi Lovato nie raz już nas zaskoczyło, prawda? Ostatnio chyba zaczęło nowy etap swojego życia, bo wyprawiło pogrzeb swojej muzyki i odrobinę zmieniło swój styl, wykonując tatuaż w kształcie ogromnego pająka na głowie.

W tych poszukiwaniach nowości zaszło naprawdę daleko. Cofnęło się aż do starożytnego Egiptu. Ostatnio na swoim Instagramie podzieliło się zdjęciami swoich egipskich artefaktów. Okazało się jednak, że Demi padło ofiarą scamu.

Demi Lovato
Demi Lovato (Demi Lovato, Instagram)

Demi Lovato i egipskie artefakty

Demi na swoim stories pokazało m.in. egipskie oko Horusa i tabliczkę klinową. Wszystkie rzeczy miały pochodzić z MuseumSurplus.com. i posiadać certyfikaty autentyczności. Niestety Lovato niezbyt długo cieszyło się swoim nowym szczęściem. Okazało się, że przedmioty są podróbkami.

W sprawie głos zabrał archeolog Peter Campbell. Powiedział "The Hollywood Reporter", że certyfikat Lovato to "żart". Piosenkarko nie znajdzie w nim żadnych konkretnych informacji dotyczących swoich artefaktów np. pozwolenia na eksport czy historii własności. Jego zdanie podzieliła specjalistka zajmująca się przestępstwami dotyczącymi sztuki Erin L. Thompson.

trwa ładowanie posta...

Campbell dodał, że posiadanie starych rzeczy nie jest niczym złym, ale niestety istnieje coś takiego jak nielegalny handel antykami. Gdyby przedmiot Lovato był autentyczny, to mógłby pochodzić właśnie z takich zgrabionych miejsc, a cała historia jest bardziej skomplikowana, niż nam się wydaje.


Fajnie jest trzymać w dłoniach coś starożytnego. Ale trzeba zadać sobie pytanie - dlaczego miałbym posiadać coś takiego? Jaką drogę to przeszło, zanim się tu dostało? Czy żeby mogło się tu dostać, ludzie byli wykorzystywani (lub zabijani)? Podobnie jak diamenty, na rynku są antyki splamione czyjąś krwią i każdy artefakt wymaga dowodu potwierdzającego etyczność jego pozyskania.

trwa ładowanie posta...

Może to i dobrze?

Teraz Lovato chce uzyskać zwrot pieniędzy. Nie wiadomo, czy piosenkarko się to uda, ale trzymamy za nią mocno kciuki. W końcu nikt z nas nie lubi padać ofiarą oszustów, prawda? Może warto jednak spojrzeć na to z innej strony?

W końcu takie poszukiwania mogą być po pierwsze dobrą inspiracją do kontynuowania genderpodróży. Po drugie może w ten sposób Demi uniknęło jakiejś klątwy? Nie wiadomo, czy starożytni Egipcjanie byli tak przyjaźnie nastawieni jak obce istoty z kosmosu

trwa ładowanie posta...

Źródło: Hollywood Reporter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 50
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 28
Cebulaczek,zgłoś
Autor nie umie w polski z tego co widzę. Demi używa zwrotu they czyli oni. A wiec kupili a nie kupiło.
Odpowiedz
3Zgadzam się8Nie zgadzam się