David Dobrik przeprasza skrzywdzone kobiety

David Dobrik wreszcie przeprasza skrzywdzone kobiety tak, jak powinien

Źródło zdjęć: © David Dobrik / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.03.2021 13:04

Jak dużo czasu zajmuje zrobienie porządnych przeprosin? W przypadku Davida Dobrika trwało to dopóty, dopóki znane marki nie zerwały z nim współpracy.

David Dobrik może zaliczyć 2021 rok do najgorszego okresu w swojej karierze influencera. Najpierw Seth Francois, były członek Vlog Squad, oskarżył Davida Dobrika o to, że podczas kręcenia jednego z pranków został napastowany seksualnie. Potem portal "Business Insider" ujawnił zeznania anonimowej kobiety, która stwierdziła, że inny członek ekipy Davida Dobrika, Durte Dom, zgwałcił ją.

Kiedy problemy i kontrowersje urosły do rozmiarów Kilimandżaro, David Dobrik poczuł się w obowiązku nagrać film z pseudo-przeprosinami. W krótkim klipie (który nie pojawił się nawet na głównym kanale youtubera) David powiedział, że on chce "tylko nagrywać filmy, w których wszyscy dobrze się bawią". Zaznaczył, że wyniósł lekcję z popełnionych błędów i obiecuje poprawę.

Let's talk

David Dobrik przeprasza po raz drugi

22 marca David Dobrik opublikował – tym razem na swoim głównym kanale – film z drugimi przeprosinami. Materiał zatytułowany "03/22/21" trwa ponad 7 minut i jest o wiele bardziej wiarygodny niż klip z pierwszymi przeprosinami. David Dobrik przeprasza za to, że nie brał na poważnie zarzutów o napaść seksualną kierowanych wobec byłego członka Vlog Squad.

– Pojawiłem się w sytuacjach, w których miałem przeprosić za swoje czyny, ale nigdy nie zrobiłem tego poprawnie – mówi David Dobrik w najnowszym filmiku, po czym dodaje: – Nigdy nie zrobiłem tego z szacunkiem, a mój ostatni klip jest tego przykładem. Nie chcę ani go bronić, ani usuwać. – W tym miejscu warto przypomnieć, że pod pierwszymi przeprosinami youtuber wyłączył sekcję komentarzy.

W pełni wierzę kobiecie, która wystąpiła z oskarżeniami przeciwko Domowi, mówiąc, że została przez niego wykorzystana seksualnie i zgwałcona – tłumaczy David Dobrik. Influencer wyjaśnia, że chociaż dostał od poszkodowanej zgodę na opublikowanie filmiku z jej udziałem (gdzie kobieta udaje, że występuje w miłosnym trójkącie), to jest świadomy tego, że nigdy nie powinien tego zrobić.

David Dobrik mówi, że kobieta mogła czuć się zmuszona do zgodzenia się na opublikowanie kompromitującego filmu z jej udziałem. Influencer przeprasza poszkodowaną i jej przyjaciół za to, że stworzył "środowisko, w którym poczuli, że ich bezpieczeństwo i wartości zostały naruszone". – To, że powiedziałem w swoim ostatnich przeprosinach, że "nie trafiłem w sedno", było obrzydliwe i przepraszam za to.

Youtuber przeprasza za to, jak na początku zareagował na oskarżenia wobec Doma (który miał napastować wiele różnych kobiet). – Nie mogłem uwierzyć, że mój przyjaciel z dzieciństwa może tak krzywdzić innych ludzi [...]. Naprawdę zawiodłem wiele osób. – David Dobrik ogłasza, że w związku z całą sytuacją robi sobie przerwę od social mediów. Ma nadzieję, że kiedyś zasłuży na to, aby mu przebaczyć.

03/22/21

David Dobrik traci współprace z markami

Kryzys wizerunkowy Davida Dobrika przełożył się na zakończenie współprac z wieloma firmami, które go sponsorowały. Jakie marki zrezygnowały z utrzymywania relacji z influencerem? Między innymi DoorDash, HelloFresh, EA Sports i Dollar Shave Club. Ponadto David Dobrik ogłosił, że odchodzi z zarządu Dispo, aplikacji do udostępniania zdjęć, którą pomógł stworzyć.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0