"Nie Będziesz Szła Sama", nowa piosenka na cześć Strajku Kobiet

Czy kobiety nie wycierpiały wystarczająco? "Hymn" Strajku Kobiet od Gosi Andrzejewicz i Mandaryny

Źródło zdjęć: © YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.07.2021 12:35

Strajk Kobiet był jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat. Tysięce odważnych kobiet wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko zmianom PiS-u. Od tych wydarzeń minęło już kilka miesięcy, ale...

Strajk Kobiet był jednym z największych protestów w dziejach nowoczesnej Polski. Czy PiS się spodziewał, że na ulice wyjdzie tysiące Polek i Polaków? Raczej nie. Skala protestów naprawdę robiła wrażenie. Zagraniczne media grzmiały o decyzji polskiego rządu ws. aborcji. Niestety nie dało to za dużo, gdyż ostatecznie przepisy i tak zostały przepchnięte. Dzielne Polki pokazały jednak, że nie godzą się na takie traktowanie przez rządzących.

Problem z tematem dzisiejszego tekstu jest taki, że Strajk miał swoje największe przemarsze w połowie listopada. Aż 9 miesięcy temu! Z pewnością każdy pamięta te chwile. Ale to już niestety było. Hitową piosenką, która powstała w trakcie Strajku Kobiet był singiel "osiem gwiazd (wojna)", który zdobył ogromną popularność.

karol krupiak - osiem gwiazd (wojna) prod. lexnour

Propsy dla Karola, gdyż stworzył on wręcz idealną piosenkę. Wiecie, kto jeszcze stworzył coś co ma być hymnem Strajku Kobiet? Gosia Andrzejewicz, Ina i Mandaryna. Nie żartuję, to powstało - i miało swoją premierę wczoraj!

Nie Będziesz Szła Sama

Oto piosenka, która "powinna zjednoczyć Polaków". Wszystkich obywateli naszego narodu! Przesłuchajcie jej sami:

Gosia Andrzejewicz x Ina x Mandaryna - Nie Będziesz Szła Sama (Original Version)

Mało Wam? Brakuje Wam klubowego podejścia Mandaryny? Zapraszam DO WERSJI KLUBOWEJ:

Gosia Andrzejewicz x Ina x Mandaryna - Nie Będziesz Szła Sama (Club Mix)

Jeżeli ktoś dodałby trochę więcej auto-tune’a oraz ostry dubstep - to byłby hit w polskich klubach. W sumie, to pewnie i tak będzie hit. Nieironicznie, ta wersja jest o NIEBO lepsza od oryginalnej.

Polski protest song na melodię rosyjskiego popu wydany jako własność Sony/ATV music publishing.

Publiczne odtwarzanie tego utworu powinno być zakazane przez Konwencję Genewską a każda osoba, która złamie ten zakaz koniecznie musi stanąć przed Trybunałem w Hadze.

Spóźniona piosenka o jedyne 9 miesięcy albo i więcej

Pomysł dobry, wykonanie, jak słuchać.

Fajne, ale wolałabym usłyszeć kogoś bardziej... na czasie. Może Cleo?

Ten tekst to takie masło maślane xd

Przesłanie fajne, ale no nie da się słuchać

1. Nie znam tej trzeciej pani.

2. Boli mnie użycie piosnki Tatu.

3. Mam wrażenie, że starsze, zapomniane panie, chciały wybić się na popularnym temacie i mam przez to mocno mieszane uczucia i ciarki cringu.

Na miejscu kobiet, po tej piosence wolałbym iść jednak sam

Tutaj tylko zaznaczę, że te komentarze dotyczą jedynie wersji oryginalnej. Ta klubowa ma o wiele lepsze opinie. I z tym się zgadzam. Chyba przypadkowo wersja klubowa wyszła lepiej, niż teoretycznie bardziej dopracowany oryginał. Dla mnie bomba!

Pomimo wszystkiego

Spoko, że temat Strajku Kobiet i jego celów jest nadal poruszany. Śmieszki, śmieszkami - ale liczy się wsparcie. Wiadomo, piosenka jest specyficzna. Z serduszka jednak mogę pochwalić gwiazdy za inicjatywę. Tylko wykonanie odrobinę leży. Mogłoby być o niebo lepiej - i wtedy słuchalibyśmy hitu.

ALE KAMAN, KTO TO ZATWIERDZIŁ?

To nie wszystko!

Utwór opiera się o hit rosyjskiego duetu “t.A.T.u.”. To nie brzmi jako coś, co miałoby dużo sensu. Oryginał opowiada o dwóch dziewczynach i ich rozwoju wzajemnego uczucia. Jednak sam duet t.A.T.u. był tylko kreacją "artystyczną", która miała wywołać kontrowersje. Zwykły queerbaiting. Ech, czy wykorzystanie tego utworu to nie jest minimalnie… nie na miejscu? Posłuchajcie oryginału:

t.A.T.u. - All The Things She Said (Official Music Video)

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Hrabina,zgłoś
Jaki strajk taki hymn
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się