Czarnek z genialnym pomysłem

Czarnek ogłosił (s)HiT! Nadchodzi jeszcze więcej godzin nauczania o BZDURACH

Źródło zdjęć: © Twitter.com, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,19.10.2021 13:38

Przemysław Czarnek ogłosił w poniedziałek swój nowy pomysł. A raczej program (s)HiT = sarkastyczne hartowanie intelektualistów… taczkami? No nie wiem. Ale założenia są straszne.

Ile razy w ostatnich tygodniach słyszeliście, że uczniowie są przepracowani, czy nie mają czasu nawet na odrobienie zadań domowych? Ja słyszałem! Wirtualna Polska pokazywała plany godzin niektórych uczniów i… zajęcia od 7 do 15 to dla niektórych norma.

Czy to jest normalne? Nie. Jedynie zrozumiałbym, gdyby te bardziej wymagające klasy wymagałyby stricte odrobinę więcej. Ale nie tyle, żeby WSZYSCY uczniowie mieli zdychać z przemęczenia.

Oto HiT, czyli więcej historii w liceach

Uczniowie szkół ponadpodstawowych otrzymają nową historię, która będzie… wymagała więcej nauczania. O co chodzi? W skrócie: "historia i teraźniejszość" ma być nowym przedmiotem, który ma podbudować nasz patriotyczny pogląd. A raczej… nauczyć coś młodych? W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Czarnek wypowiedział się na temat nadchodzącego przedmiotu:

Pokolenie obecnych 20-latków ma ogromne luki w wiedzy z historii. Musimy to zmienić. Dlatego uczniowie pierwszych klas szkół ponadpodstawowych dostaną nowy przedmiot - historia i teraźniejszość. To będzie HiT nie tylko z nazwy

Pisałem już o tym chwilę temu. W skrócie: Czarnek był zły, iż uczniowie nie wiedzą o m.in. niepraworządności Unii Europejskiej i że ogólnie mają za mało patriotycznych treści na historii.

Tl;dr wcześniejszych planów:

  • Rozdział historii na powszechną i historię Polski.
  • Sumaryczny wzrost o około 30% godzin zajęć historii w tygodniu.
  • Większy udział zajęć warsztatowych, które powinny zainteresować uczniów.
  • Uczniowie mają się uczyć o rzeczach "ważnych dla losów państwa polskiego", ergo np. "ewolucja Unii Europejskiej z tworu praworządnego na twór niepraworządny".

Te słowa naprawdę padły w maju tego roku…

Minister Czarnek w Tygodniku Sieci: jesteśmy gotowi, by odzyskiwać pokolenia nieświadomych młodych Polaków. Dlatego uczniowie od 1 klas szkół ponadpodstawowych dostaną nowy przedmiot, który będzie nazywał się "Historia i teraźniejszość".

trwa ładowanie posta...

Czarnek: "Mam bardzo dobre relacje z młodzieżą"

XD

Czy trzeba cokolwiek o tym pisać? Świetne relacje sprowadzają się do jego wewnętrznego kręgu? A może chodzi o osoby, które wielbią Czarnka? Nie widzę innego wyjaśnienia. Wiecie, każdy może mieć swoich wyznawców, ale ogólnikowe rzucanie, iż "ma się dobre relacje" to żart sam w sobie.

Może pozostawmy tutaj kilka żartów z "Make Life Harder" i zakończmy tę bzdurną paplaninę:

Make life harder o Czarnku
Make life harder o Czarnku (Facebook)
Make life harder o Czarnku
Make life harder o Czarnku (Facebook)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2