trendy
Mega Wyprzedaż Epic Games Store. Tego nie możecie ominąć
Czarnek odpowiada krytykom podręcznika do HiT

Czarnek odpowiada krytykom podręcznika HiT. "Obrzydlistwo w najczystszej postaci"

Źródło zdjęć: © Wydawnictwo Biały Kruk, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.06.2022 12:30

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek twierdzi, że podręcznik do Historii i Teraźniejszości jest świetny, chociaż go nie przeczytał. Polityk w wywiadzie dla Onetu broni autora kontrowersyjnej książki. Nie zabrakło gorzkich słów wobec "lewactwa".

Tydzień bez afery w polskim szkolnictwie tygodniem straconym. Przypomnijmy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadza nowy przedmiot o nazwie Historia i Teraźniejszość, którym zastępuje Wiedzę o Społeczeństwie na poziomie podstawowym. Przedmiot ma być stopniowo wprowadzany już od przyszłego roku szkolnego do szkół ponadpodstawowych.

Moja redakcyjna koleżanka opisała, co znajdzie się na stronach podręcznika do HiT. Autor książki w rozdziale o ideologiach politycznych pisze o nazizmie, feminizmie, liberalizmie i gender. W podręczniku nie mogło zabraknąć Jana Pawła II, który otrzymał w książce dwa rozdziały. No i nikogo raczej nie powinno zdziwić, że Unia Europejska promuje ateizm.

Warto zaznaczyć, że autorem podręcznika do Historii i Teraźniejszości jest prof. Wojciech Roszkowski. To były europoseł PiS, którego najnowsze dzieło wydaje Biały Kruk, czyli wydawnictwo specjalizujące się w tematyce religijnej.

Przemysław Czarnek broni autora podręcznika do HiT

Przemysław Czarnek w rozmowie z Onetem przyznał, że nie czytał całego podręcznika autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Minister zapewnia, że książka jest "świetna", bo czytał recenzje historyków i słyszał recenzje swoich współpracowników, nauczycieli historii. Szef MEiN gwarantuje, że merytoryczną jakość dzieła zapewnia "niekwestionowany autorytet" prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Kim są osoby, które wyrażają zaniepokojenie treściami zawartymi w podręczniku do HiT? Przemysław Czarnek twierdzi, że podręcznik budzi wielkie emocje u "twórców antypolskiej pedagogiki wstydu, czyli w środowiskach lewackich, lewicowych i liberalnych". Zapamiętajcie sobie to dobrze - krytykujecie podręcznik HiT, tworzycie antypolską pedagogikę wstydu.

Czarnek o zmianach w podręczniku do HiT

Krytycy podręcznika do HiT przywołują fragment książki, który opisuje kontakty pedofilskie jednego z niemieckich polityków. Eksperci mówią, że to promowanie "werbalnej pornografii". Przemysław Czarnek zapewnił, że opis zostanie okrojony, ale nie mógł się powstrzymać przed zaatakowaniem Unii Europejskiej.

- Pozostaje natomiast istota sprawy - w Unii Europejskiej odgrywali ważną rolę i nadal zasiadają na prominentnych stanowiskach ludzie, którzy jawnie chwalili się swoimi pedofilskimi zbrodniami i nigdy nie spotkała ich za to jakakolwiek kara. To trzeba wiedzieć. Na tym polega owa europejska, unijna "praworządność". Są "równi i równiejsi" - stwierdził Przemysław Czarnek.

Krytyka autora HiT to obrzydlistwo w najczystszej postaci

- Ta tzw. krytyka HiT i w szczególności autora podręcznika, dokonywana przez media lewicowo-liberalne to obrzydlistwo w najczystszej postaci - stwierdził szef MEiN. - Atakuje się człowieka, który jest historykiem z ogromną wiedzą, jest niezwykle zasłużony i napisał wiele fantastycznych podręczników. To oczywiste, że możemy się nie zgadzać, ale nie można uprawiać tego typu bandyterki, charakterystycznej dla totalitaryzmów, a nie demokracji.

Skoro wiemy, co o krytykach podręcznika do HiT sądzi Przemysław Czarnek, sprawdźcie, o czym dokładnie będzie "dzieło" prof. Wojciecha Roszkowskiego.

Źródła: onet.pl/wiadomosci.wp.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Premiery gier w czerwcu 2023. Mrok, przemoc i "Diablo IV"