Czy Mata studiuje? Tiktoker zdradza, że... tak

Co studiuje Mata? Tiktoker twierdzi, że chodzi z Matą na studia

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,04.10.2022 12:00

Co studiuje Mata? Czekajcie, on coś studiuje? Tiktoker twierdzi, że raper znalazł swoje miejsce na Uniwersytecie Warszawskim. Podobne plotki krążą też po Twitterze.

Rozpoczął się rok akademicki. Studenci z całej Polski wrócili na swoje uczelnie. A co z jednym z najpopularniejszych młodych raperów w naszym kraju? Co studiuje Mata?

Raper zapowiadał, że na studia wybiera się dopiero w latach 2033-2040. Ale użytkownicy Twittera i TikToka twierdzą, że Młody Matczak już jest na liście studentów.

Mata studiuje… filologię polską?

trwa ładowanie posta...

Od jakiegoś czasu krążyły plotki o tym, że Mata ma już studiować. Po Twitterze latała swojego czasu plotka o studiach na Uniwersytecie Warszawskim:

"Ps. Z tego, co się orientuje, Mata JUŻ studiuje polonistykę #MATA2040" - przekazał anonimowy użytkownik Twittera.

trwa ładowanie posta...

"czasem mi się przypomina że studiuje z matą" - ogłosił inny.

trwa ładowanie posta...

"Powiedziałam mamie, że Mata wypuścił nową piosenkę i zrobiłam jej tym cały poranek, bo już czyta wszystkie artykuły i wywiady z nim XD jeszcze odkryła, że studiuje na moim wydziale i się tym jara" - napisała inna osoba.

trwa ładowanie posta...

Jest to o tyle ciekawe, iż w swoim manifeście #MATA2040 ogłosił, że chce poświęcić okres od 2033 do 2040 na studia wyższe i praktyki zawodowe. W tekście dla "Vogue Polska" przekazał, że zamierza studiować pedagogikę, aby zostać dyrektorem Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie i zająć miejsce znienawidzonej "Szanownej Pani Dyrektor". Chodzi oczywiście o liceum, którego sam jest absolwentem.

Trudno powiedzieć, czy te plotki to prawda. A jeśli tak? Mata ogłosił, że w 2040 roku chce kandydować w wyborach na prezydenta Polski. Gdyby faktycznie zajął się polityką, to fajnie by był osobą, która rozwija przez całe życie.

Tiktoker: "Mata studiuje filologię polską"

Zacznijmy od tego, że nie mamy żadnego potwierdzenia prawdziwości tychże informacji. To internetowe plotki, do których należy podejść z dystansem.

Tiktoker Jakub Fronczak twierdzi, że Mata ma studiować filologię polską:

- Mój stan wiedzy zatrzymał się na tym, że Mata studiuje filologię polską. Skąd to wiem? Bo był na moim wydziale w zeszłym roku i pojawił się równie szybko, jak zniknął - przekazał na swoim profilu.

Ta informacja z TikToka pokrywa się z tym, co przekazywali różni ludzie na Twitterze. Jakub Fronczak dodał też historię o ojcu Maty:

- Fun fact: ojciec [prof. Marcin Matczak ~dop. red] mu donosił papiery, bo sam sobie nie potrafił tego załatwić - zdradził.

Dalsza część tiktoka to zdanie autora na temat manifestu Maty w październikowym "Vogue Polska". Tiktoker uważa, że jeżeli Mata jest głosem pokolenia, to co najwyżem "bananowych dzieci, które żyły w uścisku tych obrzydliwych pieniędzy". Dodał też, że raper jest "klaunem".

trwa ładowanie posta...

A czy to źle, że Matczak chce zdobyć wyższe wykształcenie w młodym wieku? Jeżeli tylko czas mu na to pozwoli, to czemu nie? Można go nie lubić, można go kochać. Mata jest niesamowicie polaryzującą personą w naszym celebryckim światku. Jeżeli ma startować na prezydenta, to niech może jednak zajrzy do książek.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2