trendy
"Chcę dotknąć twój tyłek." Youtuber napastuje nastolatki w Krakowie
Antyaborcyjny Spider-Man

Chciał promować życie, ryzykował śmiercią. Antyaborcyjny Spider-Man w akcji na wieżowcu

Źródło zdjęć: © Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,05.05.2022 13:30

Ludzka głupota nie zna granic. 22-letni Maison Des Champs wspiął się po ścianie na szczyt 61. piętrowego wieżowca w San Francisco. Mężczyzna uznał, że to dobry sposób, aby zaprotestować przeciwko aborcji. Służby ratunkowe miały inne zdanie na temat tego "wyczynu".

bGxnVQoj

Antyaborcyjny Spider-Man brzmi jak postać z blockbustera o katolickich superbohaterach. Tymczasem jest to "jedynie" amerykański student, który na podobieństwo człowieka-pająka wspina się po ścianach wysokich budynków. Jego najnowszym osiągnięciem jest wdrapanie się bez zabezpieczeń na szczyt Salesforce Tower w San Francisco - wieżowca o wysokości 326 metrów.

Maison Des Champs zrealizował wyzwanie 3 maja. O incydencie poinformowała miejscowa jednostka straży pożarnej, która zwróciła uwagę internautów, aby potępili skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie aktywisty. Mieszkańcy San Francisco udokumentowali wyczyn Des Champsa w social mediach. On sam w trakcie wspinaczki robił zdjęcia i nagrywał filmy, które następnie publikował na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

Antyaborcyjny Spider-Man niczego nie żałuje

Des Champs wszedł na dach bez żadnych przeszkód. Na szczycie policjanci aresztowali antyaborcyjnego Spider-Mana. Na czas trwania akcji służby zamknęły ze względów bezpieczeństwa ulicę przylegającą do wieżowca.

trwa ładowanie posta...

22-latek wszedł na wieżowiec, bo chciał zebrać milion dolarów na rzecz antyaborcyjnych organizacji charytatywnych. - To było zabawne - powiedział Des Champs mediom. - Zrobiłbym to jeszcze raz, niczego nie żałuję.

trwa ładowanie posta...

To nie pierwszy raz, kiedy student otarł się o śmierć i stał się zagrożeniem dla innych ludzi. W zeszłym roku Des Champs wszedł po ścianie na dach hotelu Aria Resort w Las Vegas. Wówczas mężczyzna protestował przeciwko pandemicznym obostrzeniom.

trwa ładowanie posta...

Aborcja w USA będzie ograniczona?

Des Champs wdrapał się na Salesforce Tower dzień po tym, gdy serwis Politico opublikował projekt wyroku Sądu Najwyższego, zgodnie z którym Sąd ma całkowicie znieść konstytucyjne prawo do aborcji ustanowione przez poprzednie wyroki. Przeciek wywołał protesty w Stanach Zjednoczonych. W sprawę zaangażował się chociażby Amazon, który zaproponował pracownicom dofinansowanie do zabiegu aborcji.

bGxnVQol

Źródła: newsweek.com/usatoday.com/metro.co.uk

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna