Piotr Powałka, były wojskowy chciałby robić łapanki do wojska

Były wojskowy chciałby łapanek do wojska na marszach równości

Źródło zdjęć: © Kolaż: VIbez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,30.12.2022 17:30

Temat obowiązkowej służby wojskowej wraca jak bumerang. Teraz były wojskowy tłumaczy, że na marszach równości powinny być organizowane łapanki do wojska, aby naprawić społeczeństwo. Co na to MON?

Obowiązkowa służba wojskowa trendowała w ostatnich tygodniach przez pewnie wydarzenia, które doprowadziły do lekkiej spirali dezinformacji i paniki. Wszystko okazało się jedynie wezwaniem na weekendowe ćwiczenia. Ale teraz pewien były wojskowy wpadł na pomysł, w jaki wojsko mogłoby pozyskać nowych rekrutów.

Porucznik Piotr Powałka: "bierze gościa, łebka - lekarz stwierdza, że zdrowy i do woja"

Jak można byłoby zebrać nowych rekrutów do wojska? Najlepiej zrobić łapankę!

- Komisja wojskowa powinna chodzić na takie marsze równości. I tak załóżmy ekipa trepów z jakimśtam doktorem na czele idzie sobie na tym marszu równości - o i bierze gościa o łebka tam tego, co pieska udaje, mówią "chodź tutaj gagatku" i bach -  mówi por. Piotr Powałka na YouTubie.

Czyli mowa tutaj o przymusowym wcielaniu do wojska, ale jedynie uczestników marszów równości.

- Lekarz stwierdza "zdrowy, kategoria A, do woja" - i tym sposobem, byśmy troszkę społeczeństwo uleczyli, komuś by tam się poukładało w główce, gdzieś tam by coś zapaliło się i było fajnie - mówi dalej.

Reasumując, kolejny raz słyszymy o tym, jak to wojsko jest magicznym sposobem na "wyleczenie" ze niewłaściwego światopoglądu.

- Ale to jest też sposób, żeby nie było marszów równości, bo taki jeden z drugim czubek by sobie pomyślą "o cholera, nie idę na ten marsz, bo tam grasuje ekipa z WCR i do woja biorą", no i już PiS by miał rozwiązany temat z marszami równości, by nie było marszów równości, bo by komisja wojskowa sobie chodziła po marszach równości i wręczała powołania do wojska tych wszystkich tych aparatów nie - przekonuje były wojskowy na nagraniu..

Ludzie mieliby się obawiać chodzić na ogólnodostępny i publiczny marsz, który nie łamie żadnych praw, ponieważ wojsko miałby przeprowadzać tam łapanki rodem z Rosji, gdyż to miałoby "naprawić społeczeństwo".

Chociaż warto zaznaczyć, że wojskowy youtuber dodał w komentarzach, że "na każdym marszu znalazłoby się kilka czubków, których trzeba naprawić".

Komisja Wojskowa Na Marszu Równości ;) #shorts

Michał Marszał z "Tygodnika NIE" pyta o zdanie MON na Instagramie

Michał Marszał, admin "Tygodnika NIE", zwrócił się z pytaniem o stanowisko w tej sprawie do Ministerstwa Obrony Narodowej:

Pytanie Michała Marszała do MON
Pytanie Michała Marszała do MON (Instagram)

Sam MON do propozycji byłego wojskowego jeszcze się nie odniósł, ale warto dodać, że youtuber odszedł z wojska w 2022 roku po 15-letniej służbie:

"Hej, jestem porucznikiem rezerwy. W wojsku służyłem 15 lat i odszedłem w 2022 roku, więc mam najnowsze informacje o tym, co dzieje się w armii" - czytamy w jego opisie na YouTube.

Także ten...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 50
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 16
Racja,zgłoś
Bardzo mądre slowa poruczniku!
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
Bardzo dobry pomysł. Zastąpić modę na bycie elgiebetem, modą na obronę ojczyzny.
Odpowiedz
11Zgadzam się8Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)