Jin z BTS w wojsku

Członkowie BTS w wojsku. Ogolony Jin w bazie przy granicy z Koreą Północną

Źródło zdjęć: © AJEONG_JM, bts quotes archive, twitter, wikipedia
Anna RusakAnna Rusak,13.12.2022 14:00

Pierwszy członek BTS udał się na obowiązkową służbę wojskową. Czemu członek najpopularniejszego k-popowego zespołu musi służyć Korei Południowej i co z pozostałymi członkami zespołu?

BTS jest jednym z najsławniejszych koreańskich boysbandów, a sławą może dorównać mu chyba jedynie girlsband BLACKPINK. W czerwcu fani muzyków usłyszeli, że na kolejne utwory od chłopaków z Korei Południowej będą musieli jeszcze poczekać. Członkowie BTS zrobili sobie przerwę, by pójść do wojska.

Najstarszy członek k-popowego zespołu Kim Seok-jin, znany jako Jin, rozpoczął obowiązkową służbę wojskową w bazie niedaleko granicy z Koreą Północną. Podzielił się nawet nowym zdjęciem z fanami.

Członkowie BTS robią przerwę i idą do wojska

Jeśli zastanawiacie się, czy k-popowi członkowie zespołu BTS mają gorzej niż Polacy, którzy właśnie dostają powołania na obowiązkowe ćwiczenia wojskowe, to odpowiedź brzmi: tak. Służba wojskowa w Korei Południowej jest obowiązkowa dla wszystkich zdrowych mężczyzn i w zależności od rodzaju sił zbrojnych, do których zostało się powołanym, trwa od 18 do 21 miesięcy. Wszystko po to, by utrzymać gotowości kraju do potencjalnego konfliktu z Koreą Północną.

Choć podobno koreański rząd zastanawiał się, czy nie zwolnić członków BTS z tego obowiązku - specjalne wyjątki są przewidziane m.in. dla sportowców czy tancerzy baletowych - gwiazdy k-popu zdecydowały się pójść w kamasze. Pierwszym był Jin, czyli najstarszy członek zespołu.

trwa ładowanie posta...

Jin z BTS w wojsku

Jin 4 grudnia skończył 30 lat. Dzięki nowemu prawu Koreańczycy mogą opóźnić rozpoczęcie służby wojskowej do 30-tki. Jin właśnie trafił do bazy wojskowej w Yeoncheon niedaleko granicy z Koreą Północą. Członek BTS spędzi tam pięć tygodni. Później zostanie wysłany do innej jednostki, w której będzie służył przez 18-mesięcy.

W niedzielę 11 grudnia Jin opublikował zdjęcie ze swoją nową fryzurą. Członek BTS musiał ogolić się na łyso. Jak podaje "Guardian", Jin napisał, że wygląda ładniej, niż się spodziewał, a wytwórnia zespołu, czyli Big Hit Music, zaapelowała do fanów, by trzymali się z dala od bazy wojskowej. Nie wiadomo jeszcze, kiedy do wojska pójdą pozostali członkowie BTS. Wiekowo pierwszy w kolejce byłby Suga, który w marcu przyszłego roku będzie miał 30 lat.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: Guardian

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 308
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 590
  • emoji złość - liczba głosów: 26
  • emoji kupka - liczba głosów: 10
kobra,zgłoś
Bzdura totalna rozwalać zespół pod pretekstem obronności kraju tak jak by to był Supermen walczący sam z przeciwnikiem, wrogiem,nie widzą tego,że BTS razem nie osobno byli sławą i dumą tego narodu.
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)